Vážení, mám k Vám velkou prosbu - potřebovala bych se poradit. Mám 11timěsíční dceru, u které v pos

2 Počet odpovědí:
Vážení,
mám k Vám velkou prosbu - potřebovala bych se poradit. Mám 11timěsíční dceru, u které v posledních několika měsících došlo k významnému poklesu růstového percentilu. Od narození do šesti měsíců byla štíhlé na svůj věk dlouhé miminko. Od sedmého měsíce dál přibírá normálně, ale růst se významně zpomalil a nyní působí spíš robustně. Psychomotorický vývoj je podle mě v normě.
Porodní váha: 3,5 kg
1. měsíc: 4,37 kg
2. měsíc: 4,87 kg
3. měsíc: 5,63 kg
4. měsíc: 6,31 kg
5. měsíc: 6,92 kg
6. měsíc: 7,46 kg
7. měsíc: 7,87 kg
8. měsíc: 8,2 kg
9. měsíc: 8,6 kg
10. měsíc: 9 kg
V jedenácti měsících ještě nebyla u dětské lékařky zvážena.
Porodní délka: 52 cm
Délka v šesti měsících: cca 69 cm - hodně špatně se to měří
Délka v jedenácti měsících: cca 72 cm
Chtěla bych se zeptat, zda se ještě nemusím strachovat, nebo zda je potřeba nějaký další postup.
Mnohokrát Vám děkuji a přeji hezký den!
Dobrý den, máte před sebou roční prohlídku u praktické dětské lékařky. Při této prohlídce musí vaše dítě přesně změřit, zvážit a zařadit do percentilového grafu. Podle míry, kterou udáváte v 11 ti měsících věku vaše dítě má menší vzrůst, ale ještě nespadá pod hranici( 3. percentil výšky) , při které by si zasloužilo endokrinologické vyš. Také záleží na výškách vás rodičů. Vše zkonzultujte při roční prohlídce.
S pozdravem MUDr. Martina Honková