Rada o pomoc

2 Počet odpovědí:
Dobry den.
Jako ucastnice seminaru sc.prace se na vas nyni obracim s prosbou.
Delsi dobu trpch velkych strachem z lidi neskutecnym strachem s nimi komunikovat a to temer dnes bez rozdilu.
Komunikovat s nimi po telefonu a nevidet za vsim to ze mych slv nevyuz a nezneuziji atd.
U me jako u pedagoga s certifikatem o komunikaci je to pomerne stritni.
A chci se dal vyhnout radam tak zvanych dborniku a nazoru ze pomalu to odbouram sama.Protoze strach ze strachu se nasbi nemohu spat protoze me to trapi a suzuje.
Vyzkousela jsem mozne dostupne metody asertivitu atd.Tohle jiz nepomaha.
Strach mluvit ze vsech a se vs3mi.
A kdyz s nekym mluvim tak potom o tom premyslim jestli jsem neudelalaa a erekla neco spatne.
Chtela bych absolvovat neco ucineho .A tak vas chci poprosit o radu kam se mohu obratit s moznosti vyuziti VZP jestli tato moznost existuje.
Dekuji.
Vážená paní/slečno.
Omlouvám se za velikou prodlevu ve své odpovědi, ale na tento server chodím velmi vzácně, proto jsem se k vašemu dotazu dostal až dne. Je také možné, že jste svoji potíž už dávno vyřešila po svém či jinou cestou. Nicméně - pokud by váš dotaz byl stále aktuální, pak může být ještě významná i má odpověď.
Začnu komentářem samotného konce vašeho dotazu. Hledáte-li současně pomoc odbornou a účinnou a nechcete se spokojit s běžným standardem, je velkou otázkou, zda toto můžete najít v systému pomoci, hrazeném z veřejného zdravotního pojištění, tedy, zda najdete takovou psychoterapeutickou pomoc hrazenou VZP.
Každá kvalitní profesionální služba něco stojí.
Podle vašeho popisu - na vzniku vašich potíží se nejpíš podílí především způsob vašeho vnímání a zpracování informací, tedy způsob, jak smýšlíte o sobě, o druhých a o světě, o svém významu ve světě těch druhých, ... ale může to být také jinak. Na to, aby vám někdo mohl pomoci, bude třeba né se jít někam "poradit", ale jít někam/docházet někam a systematicky na sobě a stém (svým) chvíli pracovat.
Takže doporučuji najít si dobrého psychoterapeuta, nejlépe na základě referencí od někoho, komu důvěřujete a kdo vám řekne, že ten a ten mu opravdu s něčím pomohl. A pak se pusťte do společné práce. Dobré výsledky a úleva od toho, co vás trápí a sužuje budou dobrým ukazatelem, že jste ve spolupráci s tím pravým. Pokud se vaše věci nezačnou brzy měnit, žádejte po svém terapeutovi více nebo ho změňte.
Více vám - touto cestou - nepomohu.
S pozdravem
MUDr. František Matuška