Problém se zuby

Pane doktore,od té doby, kdy odešla moje skvělá zubní lékařka do důchodu,mám neuvěřitelnou smůlu.Kvůli laxnímu přístupu jednoho lékaře jsem přišla o stoličku. Přešla jsem k jinému lékaři, který mi otevřel 2 zuby a při čištění kanálků mi zanesl infekci, a i když mi je, podotýkám ručně, čistil opakovaně, zkusila jsem si 4 měsíce hrozných bolestí. Teprve po intervenci Stomatologické komory mi kanálky vyplnil "zázračnou látkou",ale i poté mě zuby bolely ještě 8 měsíců a do ted nejsou v pořádku. Nyní u jiného lékaře ...mi ošetřoval kaz na krčku, už je to měsíc a krček mě na studené pití nepředstavitelne bolí. Prosím Vás, ptám se, mohu jít k jinému lékaři krček si nechat opravit a kdy nejdříve, když v tohoto lékaře jsem opet ztratila důveru? Už nevím kudy kam a jsem opravdu zoufalá.
Dobrý den, změnit lékaře můžete po 3 měsících od poslední návštěvy předešlého zubního lékaře.

Dobrý den, zvýšená citlivost zubů může být v tomto období způsobena i kyselým ovocem, pitím čaje s citrónem, zvýšenou konzumací pomerančů, mandarinek, vitaminu C, různých Coldrexů, vína, džusů, punčů či svařáků atd. Měly by pomoci pasty na citlivé zuby - sensodyne repair nebo zelená elmex sensitive professional. Po vyčištění nejlépe nevyplachovat, jen vyplivnout zbytky pasty.

Co se týče krčkové plomby, lze vyměnit po registraci u jiného lékaře, která může být po třech měsících od poslední návštěvy u předchozího lékaře. Nutno však podotknout, že hlubší krčkové výplně, obzvláště čerstvě zhotovené, mohou být velmi citlivé první tři měsíce až první rok po zhotovení. Nová výplň tudíž pravděpodobně přinese nové, zvýšeně citlivé, období. Naše ordinace v současné době nové pacienty nepřibírá, ale snad Vám tato odpověď pomůže. S pozdravem Štefka