problém s oblékáním a vztekem

Dobrý den,
mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

PhDr. Pavla Volfová
PhDr. Pavla Volfová Psycholog, Psychoterapeut, Dětský psycholog Praha
Dobrý den,
děti jsou citlivé bytosti, mnohem více citlivé než my dospělí. Její citlivost je nyní zaměřena na něco, co jí ohledně oblékání vadí. Jen těžko mohu nyní na dálku soudit, co je to, co dceři vadí, proti čemu bojuje.
Můžeme se na to společně podívat - vy mi budete povídat, já budu poslouchat, mohu se setkat se dcerou a vidět, slyšet a vnímat jí, pokusit se porozumět, co se jí při oblékání "děje".
Podle toho, co se bude v rozhovoru a kontaktu ukazovat, můžeme hledat nějaké návrhy řešení.
Pokud budete chtít, zavolejte, domluvíme se.
Zdraví Pavla Volfová

Mgr. Martin Zajíc
Mgr. Martin Zajíc Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut Praha
Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku