Plastika křížového vazu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v únoru 2015 jsem měla úraz kolene, špatně jsem dopadla při přeskoku překážky. Doktoři mi tvrdili, že s tím nic nemám. Nicméně po trvajících problémech, kdy koleno bylo nestabilní a vypadávalo mi, jsem šla v únoru 2016 na ASK kolene. Měla jsem prasklý meniskus, ten mi spravili, ale dále mám ještě utržený přední křížový vaz. Řekli mi, že pokud koleno bude dobré a stabilní plastika nebude nutná. Od operace je to už 7 měsíců, svaly jsem již dostatečně posílila a nestabilita kolene stálé přetrvává. Cítím jak je nestabilní a při sportu mi již několikrát přeskočilo, jakoby koleno vyjelo a zase najelo zpět, poté vždy koleno musím rozchodit. Za poslední tři týdny se mi to stalo 3x. Je mi 17 let a aktivně sportuji. Pan doktor, který mě operoval mi dnes řekl, že aby koleno bylo v pořádku je operace nutná. Přesto bych ale ráda znala názor i někoho jiného, proto se vás na to ptám. Také jsem se dočetla, že pokud bych na plastiku nešla, je možné dřívější opotřebení kloubu a následná artróza a zajímalo by mne, zda je to pravda?
Předem děkuji za Vaši odpověď.
plastika v případě nestability a zejména v tomto věku je indikována