Operace rektokély

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, maminka byla před týdnem propuštěná z nemocnice po operaci rektokély, pomocí kruhového stapleru. Snažila jsem se o této metodě něco zjistit a má se prý jednat o relativně bezbolestnou metodu s krátkou dobou rekonvalescence.
Nicméně maminka má stále strašné bolesti, i přes to, že bere léky, hlavně po tom, co byla na záchodě. V nemocnici ji byla doporučena akorát laktulóza, kterou užívala již před operací a vůbec jí nijak předtím nepomohla. Naopak u ní způsobuje velmi silné a nepříjemné nadýmání.
Pane doktore, je možné, že při operaci došlo k nějaké komplikaci? Nebo mohu Vás alespoň poprosit o nějakou radu, jak jí pomoci od strašných bolestí?
Mockrát Vám děkuji.
Dobrý den,
pokud má maminka bolesti je třeba podávat zatím analgetika.Jaký je současný pooperační stav a co je příčinou bolestí může posoudit nejlépe operatér,který by měl pacientku vyšetřit a navrhnout příslušný další léčebný postup. Doporučuji Vám se na operatéra obrátit.
MUDr.Zbyněk Dvořák
Proktologie Senovážné nám. 22,Praha 1