krev pri defekaci

1 Počet odpovědí:
Dobry den,
Je mi 31. Uz par mesicu mam krev pri stolici a bolest pri defekaci. Byla jsem u gastroenternologa - pradepsali mi cipky na fisury, dietu, koupele, sprchy, vlaknina, kokosovy olej, sport, pit hodne vodu. Ty cipky mi pomohli ale stejny problem se objevim znova. Byla jsem jeste jednou u gastroenternologa - predepsal mi framykoin na nox 5 dnu pak pauza dale cipky na fisury. Momentalne je vsechno fajn, ale bojim ze se toto objevi znova za nejakou dobu. Vzdycky se bojim se jit na zachod. Chtela bych se zeptat jestli je to neco co casto trapi i mlady lidi? Nikdy jsem neslysela ze nekdo ma takovy problem ale to je zase intimni vec. Co byste mi doporucil jako dalsi postup jestli se stav neupravi? Predpokladam, ze operace, ale se toho strasne bojim. Z jine strane si nedovolim predstavit zit cely zivot tak a bat se pokazdy kdyz mam jit na zachod.
Dekuji predem!
Dobrý den,
píšete. že momentálně je všechno fajn, předpokládám tedy, že fissura je zhojená.Prevencí je pravidelná denní stolice měkké konzistence. Pokud by se trhlina obnovila, tak mimo konzervativní postup, připadá ještě možnost dialatační léčby soupravou DILATAN, a pokud ani ta není úspěšná, přichází v úvahu operační řešení.
MUDr.Zbyněk Dvořák
Proktologie Senovážné nám.22 Praha 1