Opakované uro-gyn infekce

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, již třetím rokem se mi opakují infekce močových cest - způsobuje vždy e.coli. V posledním roce se přidaly i mykozy na gynekologii. Zkoušela jsem již všechno možné, ale stále se to vrací - vždy po sexu. Prošla jsem urologickým vyšetřením včetně cystoskopie a vše je v pořádku. Urolog mi řekl, ať se vyhýbám antibiotikům, že mi jinak za pár let už nic nepomůže a v 50 letech umřu na nějakou infekci. Řekl, že se mám s chronickými potížemi smířit, že se to vyřešit nedá a některé ženy to tak prostě mají. Antibiotika mi vždy zabraly, ale v poslední době se to ihned po dalším pohlavním styku vrátilo. Antibiotika také brát nechci, ale smiřovat se je těžké, protože mě to velmi omezuje v životě, ve sportu, v partnerském životě a jsem z toho prostě vyčerpaná. Měl byste pro mě nějakou lepší radu? Ráda se k vám objednám, ale raději píšu, pokud to má smysl.. Moc děkuji, Hanka
Dobrý den. Vždy je nutné zjistit, jestli opakující se infekce moč. cest nejsou jen projeven nějakého jiného onemocnění. Vy však již podle toho co píšete kompletně vyšetřená jste. Pokud byla cystoskopie v pořádku a nenašel se nikde ani kámen v močových cestách, který by mohl být bakteriemi trvale osídlen, tak bych se zaměřil spíše na profylaxi zánětů. V případě E. Coli je vhodná imunizace přípravkem Urovaxom, pravidelný pitný režim, prevence prochlazení. S Vaším urologem zvažte, zda nepoužívat delší dobu preventivně jednorázově nízkou dávku antibiotika po styku. S pozdravem L. Mašek