Nevím, jak se rozhodovat.

Jsem žena, 42 let. Je to semnou jako na houpačce. Chvíli plná energie a sebevědomí a z toho jsem na nule. Hodně se vracím do minulosti a z budoucnosti mám strach. Neumím se správně rozhodovat. Kolikrát mám pocit, že jsem tady zbytečně. Nevím, jestli potřebuju odbornou pomoc. Myslím, že bych si potřebovala s někým popovídat a zhodnotit svůj život. Chtěla bych zjistit kde dělám chyby.
Dobrý den, ráda bych ocenila Vaši odvahu chtít něco v životě změnit. V dnešní době již neplatí, že když člověk navštíví psychologa či psychoterapeuta, je "divný", protože přece "musí vše zvládnout sám". Navíc psychoterapeuté pracující na tzv. "cash" formu placení o Vás neposkytují informace ani zdravotní pojišťovně. V terapeutické konzultaci není nutné se zabývat, co člověk "dělá špatně", možná stačí někdy pootočit úhel pohledu a začít dělat věci "jinak". Chcete se objednat na konzultaci?
Přeji pohodové nazimnělé dny a ať je brzy lépe.
Stanislava Ševčíková

Zdravím Vás paní Žižková, rozumím tomu, že obtíže, které popisujete snižují kvalitu Vašeho života. Rád bych Vás podpořil ve vyhledání odborné pomoci, domnívám se, že společně s psychologem či terapeutem bude schopna svou situaci nově nahlédnout a zrealizovat změny, které povedou k zlepšení Vašeho stavu. Předpokládám, že by se nemuselo jednat o nijak dlouhodobou spolupráci. Vyhledejte ve svém okolí nějakou odbornou poradnu a neváhejte s řešením.
Dobrý den, děkuju Vám za zajímavý dotaz. Myslím, že taková rozporuplná životní situace si zaslouží psychoterapeutické vedení a doprovázení v rozhodování a hodnocení vlastního života. Pokud mohu radit, pak Vám vřele doporučuji dobře si vybrat nějakého psychoterapeuta.
S pozdravem Kristýna Drozdová
Dobrý den, děkuji za dotaz. Myslím si, že rozumím tomu, co píšete a rád bych vás podpořil ve vaší myšlence s někým si popovídat. Odbornou pomoc psychologa či psychoterapeuta vám mohu jen doporučit. Úžasný zdroj již máte. Jste k sobě upřímná a umíte si o pomoc říci. To je výborný základ pro změnu. Přeji vám, ať se posunete ještě dál a vyhledáte si pomoc konkrétního odborníka. Čím dříve to uděláte, tím dříve se může měnit i váš život k lepšímu. Přeji vám hezký čas.
je dobře, že jste se ozvala. Rozhodně Vám odbornou pomoc doporučuji. Říkám si, že ty propady pro Vás musí být velmi náročné a bylo by fajn na nich zapracovat, abyste je již nemusela prožívat. Ráda si s Vámi popovídám a můžeme se společně pokusit najít cestu, jak z toho ven. Kontakt na mě najdete v mém profilu.
Držte se.
Pavla Doláková