Necitim se dobre foma ani ve skole. Nemam ve skole zadne kamarady a doma se jen ucim nebo uklizim. K

1 Počet odpovědí:
Necitim se dobre foma ani ve skole. Nemam ve skole zadne kamarady a doma se jen ucim nebo uklizim. Kdyz jsem doma na telefonu tak me rodice vynadaj.Mam stale negativni mysleni a spatne sny.

Anna 12let
Ahoj Anno, jsem ráda, že jsi se rozhodla napsat a sdílet své pocity. Je to skvělý první krok k tomu, jak si můžeš pomoci. Je důležité si uvědomit, že nejsi sama. Mnoho lidí se někdy v životě cítí osamělí, zvláště v pubertě, která je zkrátka náročná. Za prvé, pokud se cítíš opravdu smutná a není ti dobře, je důležité to říct někomu dospělému, komu důvěřuješ. Je důležité, aby věděli, jak se cítíš, abys získala potřebnou podporu. Co se týče školy, pokud nemáš žádné kamarády, zkus se zamyslet, zda by nebyla možnost zapojit se do nějakého kroužku nebo aktivity, kterou máš ráda. Tím můžeš potkat lidi se stejnými zájmy. Také se neboj komunikovat se svými učiteli, pokud se cítíš vyloučená nebo nešťastná. Pokud se cítíš přetížená domácími pracemi, může být dobré o tom mluvit s rodiči. Možná si neuvědomují, jak moc ti to brání v jiných aktivitách a jak moc tě to zatěžuje. Co se týče negativního myšlení a špatných snů, může být užitečné naučit se některé techniky na zvládání stresu, jako je meditace, hluboké dýchání nebo jóga. Tyto techniky mohou pomoci uklidnit tvou mysl a snížit úzkost. Pokud by ses i nadále cítila špatně a tvoje pocity se nelepšili nebo se dokonce zhoršili, měla bys vyhledat profesionální pomoc. Psycholog nebo psychiatr ti mohou poskytnout nástroje a strategie, jak zvládnout to, co prožíváš.