Mívám noční můry o tom co se mi stalo a nevím jak se toho zbavit. Tyto noční můry mám už skoro rok.

3 Počet odpovědí:
Mívám noční můry o tom co se mi stalo a nevím jak se toho zbavit. Tyto noční můry mám už skoro rok. Potřebuju pomoct a nevim jak a jsem 14 let stará
Noční můry jsou zajímavá kategorie. Ještě než ráno otevřete oči a budete po noční můře, hned si ji znovu přehrajte ve své mysli do co největších detailů. Nebojte se jí, neutíkejte, nestažte se vyhnout ať je to nebezpečné jak jen může být. Buďte odvážná a znovu si ji ve své mysli přehrajte. Jak si ji přehrajete, jako druhý krok udělejte to, že si zkuste vymyslet scénář, který by byl pozitivní, takže si vlastně ve své mysli přetvořte příběh na ten dobrý. Příklad kdyby se vám zdálo, že vás někdo honí a chce zabít, představila by jste si, že vás někdo honí a chce vám třeba dát zmrzlinu. Cílem je dostat pocit bezmoci, který u noční můry míváte pryč z vašeho těla a zažít pocit mít to pod kontrolou.
Ještě jednu věc bych ráda řekla, každá noční můra má svůj smysl a důvod, takže kromě této metody by ještě bylo dobré jít za odborníkem, který vám pomůže rozkličovat, čeho se skutečně týká a proč se vám zdá.
Krásný den a hodně štěstí :)