Mám dotaz. Už přibližně 3 týdny mě trápí špatná nálada, smutek, výbušnost, nechuť něco dělat, únava, bez chuti k jídlu. Nemám z ničeho radost a nic mě nebaví. Je možné , že se jedná o depresi? A pokud ano, jak by se to mělo léčit?
Marie Vignatiová
Marie Vignatiová
psycholog, psychoterapeut, dětský psycholog
Brno
Vážený pane,paní, vaše potíže možná svědčí o subdepresi, či depresi, či j. Příčina, je-li zjistitelná, bude dobrým výchozím bodem pro další práci psychoterapeuta.Může jít o situační záležitost, nebo jinou. Léčit je tento stav nutné, aby se zabránilo opakování. Jak- to lze jen po návštěvě psychologa...můžete si povykládat o tom, co způsobilo tento stav..mnohé si nemusíte uvědomovat, ale v terapii tento náhled získáte a budete moci s tím něco udělat. Srdečně Vás zdraví PhDr. Marie Vignatiová,Podlesí 13 Brno

Markéta Rozsívalová
Markéta Rozsívalová
Praha
Dobrý den, ano, může, ale také může být příčina somatická - např. porucha štítné žlázy. Nebo jen přirozená reakce na nějaký dlouhodobý stres, neřešený problém. Každopádně vaše tělo vám dává signál, že potřebujete nějakou změnu. Doporučuji domluvit si setkání s psychologem nebo psychoterapeutem, který vám pomůže zorientovat se ve vaší situaci a nalézt adekvátní pomoc. Někdy může pomoci i dobrý praktický lékař, který by vám měl doporučit patřičná vyšetření a poskytnout kontakty na odborníky. S pozdravem, Markéta Rozsívalová

Gabriela Dymešová
Gabriela Dymešová
Praha
Dobrý den, pro stanovení diagnozy, zejména diagnozy deprese či depresivní nálady, je nutné Vaše příznaky probrat obšírněji. Rozhodně je dobré tento stav nepodceňovat, a pokud důvod není zřejmý, potom Vaši životní situaci probrat s odborníkem. V tento moment bych doporučovala kvalitního psychoterapeuta, který může ihned použít intervenční techniky. Zároveň je nutné říci, že zejména leden je pro tento typ problémů typický, ať se již jedná o nedostatek světla a tepla, nedostatek vitamínů nebo také posváteční čas, kdy v prosinci věnujeme pozornost nadcházejícímu období volna a Vánoc a v lednu již toto "vzrušení" z nadcházejícího odchází. Zároveň je konec roku přechodovým obdobím a často uvažujeme o své budoucnosti. Přeji Vám, abyste našel adekvátní podporu a vše se vyřešilo. Gábina Dymešová

Evžen Panovský
Evžen Panovský
psycholog
Pardubice
Ano, může se jednat o depresi, ale bude potřeba konzultovat váš problém s lékařem (nejlépe psychiatrem) nebo klinickým psychologem. Podle vyšetření bude potom možné stanovit další léčbu. Zkuste se obrátit na zmíněné odborníky, pokud se váš stav "vleče" delší dobu (týdny, měsíce) a dále to neodkládat. Evžen Panovský

Renata Luxová
Renata Luxová
Kladno
Dobrý den, je to docela krátká doba na to, aby to byla deprese. Spíš tedy depresivní ladění či nějaká dlouhodobá nespokojenost. Doporučuji návštěvu psychoterapeuta a nalezení příčin Vašeho naladění...A následnou změnu v životě.Držím palce. PhDr. Renata Luxová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se