jak léčit 2.st KRBS syndrom hlezna po extrakci kovu 6 měsíců po operaci na rehab. do nem. stále čeká

4 Počet odpovědí:
jak léčit 2.st KRBS syndrom hlezna po extrakci kovu 6 měsíců po operaci na rehab. do nem. stále čekám /3 měsíce/ nemají místo
noha je v křeči a bolí i v klidu mohu zažádat alespoń o ambulatní rehab. a jakou?
Dobrý den,
v takovém stavu je třeba rehabilitaci zahájit co nejdříve, pokud Vás tedy nemocnice nemůže přijmou, najděte si ambulantní rehabilitace přes pojišťovnu (s předpisem FT od lékaře) nebo i fyzioterapeuta, který nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou, ale ukáže Vám alespoň na začátek, jak s končetinou pracovat i sám. Většinou jsou čekací doby v řádu dnů a ne týdnů.
Je třeba se zpočátku zaměřit na zmírnění otoku tkání, zmírnění bolesti a zlepšení rozsahu pohybu.
Vhodné techniky jsou drenážní masáže, měkké techniky, míčkové masáže, pasivní a asistované pohyby.
Po akutním zánětu se používá aplikace tepla. A pro útlum bolesti speciální proudy typu TENS.