Dobrý den. Za dva týdny jdu na operaci očí, laser, korekce dioptrií. Bojím se toho, že mě nevezmou na operaci, protože mám drúzové papily - ono to s tím zřejmě nesouvisí, ale četla jsem teď u vás, že se to má každý rok kontrolovat a já jsem to měla kontrolované jen 2x a už dávněji. (Žádné potíže mi to nezpůsobuje.) Když jsem si volala se sestrou z oční, že potřebuji mít pro kliniku kompletní vyšetření od nich, kde budou popsána všechna má onemocnění, a ne jen napsáno doporučení na operaci, tak mi říkala, že mi žádné další vyšetření dělat nebudou a že pokud chci, tak mi doktorka dá ten samý papír, co už mi dala, ale v květnu, že k nim mohu přijít nejdříve v květnu, protože mají plno. Volala jsem tam v únoru a na operaci potřebuji, ať mohu lépe fungovat. Mohla by tato informace o oněch papilách něco ovlivnit? Mohou mě poslat na vyšetření a operaci odložit, nebo je to nebude zajímat? Děkuji. Terka
samotný výskyt drúz na papile zrakového nervu není kontraindikací k laserovému zákroku, ale určitě je nutné mít kompletní oční vyšetření, vč. perimetru a dalšího strukturálního vyšetření zrakového nervu, jako je např. optická koherentní tomografie, především pro možnost porovnání vývoje v čase. Osobně se domnívám, že je vhodné mít nejprve přehled o stavu očí a teprve poté se pouštět do jakéhokoliv zákroku.
Přeji hezký den

Dobrý den, drúzová papila obvykle není kontraindikací k laserovému refrakčnímu zákroku, ale je nutno vše posoudit individuálně. Každé pracoviště, které laserové operace provádí, by ještě před samotným zákrokem mělo provést komplexní oční vyšetření a zhodnotit vhodnost zákroku pro pacienta.
Zdravím Vás.Odpovídám opožděně,ale byla jsem mimo republiku a signál.Souhlasím s kolegy.Kam jste objednaná?