Dobrý den, už to budou tak 3-4 roky co mě trápí neustálá potřeba všechno kontrolovat ...poslední dob

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, už to budou tak 3-4 roky co mě trápí neustálá potřeba všechno kontrolovat ...poslední dobou se to zhoršilo a já bych s tím ráda něco dělala, zabírá mi to dost času a každý večer mam až něchut'jít si lehnut... protože tím to vždy začíná.
Kontrola, jstli je zamčeno, sporák vypnutý, lednička zavřená, mikrovlnka zavřená, všude zhasnuto, kočka jestli je vpořádku, jestli mam všechny klíče na klíčence... jestli mam všechny karty v peněžence, všechny peníze atd...
a to chodím kontrolovat nejmín tak 2-3x a stejně když si jdu lehnout, tak mam pocit že se mi rozkočí hlava a ten hnusný pocit že sem na něco zapomněla.
Četla sem si o tom na netu OBSEDANTNĚ KOMPULZIVNÍ PORUCHA, zkoušela jsem si šechno říkat nahlas, byl i u toho muj přitel aby mi potvrdil že jsem to všechno udělala...ale i tak mi to nedá, opravdu se za to nesnáším.. vím že to znova kontrolovat nemám, ale to prostě nejde... hlava to moc dobře ví, ale něco uvnitř mě k tomu nutí a nenechá jít spát ...to samé se děje kdykoliv odcházím z bytu. Ale neni to tak hrozné jako večer.
Ráda bych věděla jestli s tím mohu dělat něco já sama a nechodit se zpovídat k doktorům a určitě nechci brát žádné prášky na hlavu.
Předem děkuji za odpověd.
OCD je možné léčit i psychoterapií, ideálně psycholog/psychoterapeut. V některých případech, ale může být farmakologická léčba nezbytná.

Dr Hartoš