Dobrý den, už po několikáté přemýšlím, že bych si zašla na konzultaci, ale vždy když se objednám, ze

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, už po několikáté přemýšlím, že bych si zašla na konzultaci, ale vždy když se objednám, ze strachu, že přijdu a nebudu vědět jak začít, co říct nebo mi lékař prostě poví, že nemám vlastně žádný problém jsem to vždy zrušila. A tak jsem se chtěla zeptat, co mám dělat jinak, abych mezi lidi víc zapadla. Neřekla bych, že jsem úplně mimo, ale poslední dobou se mi často stávalo, že kamkoli jsem přišla, nebyla jsem prostě šťastná což ostatní pochopitelně vidí a tak jsem nechtěla nikam chodit, protože mi nebylo moc dobře. Jenže jsem člověk, co nesnáší být sám, moc pak přemýšlím o blbostech, minulosti, proč tohke je tak a tamto jinak, no tak jsem zase někam vyšla, jenže se to opakovalo, bylo to divný, cítila jsem se zvláštně, jakobych kazila náladu i lidem kolem, což nechci a tak jsem zase sama, jenže to nesnáším. Zkrátka miluji společnost, ale nedokážu s ní být, jakmile jsem s více jak 3 lidma, cítím se špatně. A tak nevím co dělat, když mi není dobře samotné ani s lidmi. O víkendu bych mohla jet s pár přáteli na chatu, ale mám strach, nevím jak se rozhodnout, protože to bude dál, takže se nebudu moct při nejhorším sebrat a odjet autobusem domů. Strašně ráda bych jela, protože ty lidi jsou skvělý, ale strach, že to bude zase divné, trapné a tak, je asi větší. A právě proto, že jsou tak supr, nechci být zase ta, kdo jim zkazí celý den a nebo ho kazit sobě a říkat si, že by bylo lepší zůstat doma a jesli je to oravdu tak zlé. Vím, ani jsem tu moc nepoložila přímou otázku, ale tak nějak doufám, že mi dáte nějakou kouzelnou radu a najednou to bude lehčí.
Dobrý den, kouzelnou radu bohužel nemám, problémy, o kterých píšete se ale dají probrat s odborníkem a společně můžeme najít cestu, jak z toho ven, resp. jak to udělat, abych mohla být s lidmi, když s nimi být chci. Chápu Vaši obavu z neznámého, obavu z toho, že nebudete vědět co říct..Pokud by taková situace nastala, psycholog se doptává a celou dobu se snaží, abyste se cítila dobře. Věřím, že najdete odvahu na konzultaci jít a uvidíte, že platí staré moudro "sdílená starost=poloviční starost".
Držím palce
Lucie Herzigová