Dobrý den, uz delsi dobu mam tuseni ze bych mohla mit rakovinu a bojim se o tom nekomu zminit i za l

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, uz delsi dobu mam tuseni ze bych mohla mit rakovinu a bojim se o tom nekomu zminit i za lekarem se bojim. Jak s timto bojuji delsi dobu, tak zacinam mit psychicke problemy. Prosim poradte mi, dekuji.
Zdravím Vás. Chápu Vaše obavy. Z toho, co píšete, mám pocit, že jste se svou starostí sama. Říkám si, co Vás vede k tomu, že raději zůstáváte sama se svými obavami.
Člověk zůstávající se svým strachem se může dostat do bludného kruhu myšlenek na nejhorší, které vyplodí strach, strach zhoršuje prožívané tělesné příznaky, člověk se stále více pozoruje, což opět vede k posílení strachu a "černých myšlenek" a už se točí dokola. U strachu z nemoci naprosto platí, že "strach má velké oči.“
Myslím, že většina lidí zažila období, kdy měli strach z nějaké vážnější nemoci. Způsob poskytování informací v dnešním světě tento strach vyvolává a podporuje. Když si zadáte do Googlu své příznaky, téměř vždy zjistíte, že by se mohlo jednat i o nějaké vážnější onemocnění.
Úzkost prohlubuje příznaky, které na sobě pozorujeme.
Dám Vás banální radu, kterou Vám řekne kdokoliv: „Zajděte ke svému lékaři.“ „Vyvětrejte svoji starost.“ Já si myslím, že se vám v každém případě uleví. Strachy z nemoci zná mnoho z nás.

Držím palce.
Lucie Strachotová