Dobry den, pri sporte som si zvrtol clenok, pocul som aj rupnutie ale bol som schopny v pohode prejs

1 Počet odpovědí:
Dobry den, pri sporte som si zvrtol clenok, pocul som aj rupnutie ale bol som schopny v pohode prejst dalsich 15-20 minut. Druhy den som mal pod clenkom z oboch stran dost velku modrinu a opuch az po prsty. RTG ukazal, ze nic zlomene nieje a podla chirurga ide zrejme o natrhnutie vazov, dostal som instrukcie na 2 tyzdne a nasledna kontrola. Po tyzdni sa ale citim relativne dobre a pri chodzi noha vobec neboli. V nasledujucich dnoch vsak mam naplanovanu cestu do zahranicia ( zhruba 12 dni od urazu ) kde budem nohu zatazovat cca 8-10 hodin denne. Otazka teda je, ci mam takuto cestu podstupit resp. ci by mohlo dojst k nejakym trvalym nasledkom v pripade nadmerneho zatazenia a podobne. Dakujem za odpoved.
při zvrtnutí hlezna může dojít k poškození vazů byť rtg je negativní, musí se posoudit lokální nález (otok, hematom) stabilita, dle toho se fixuje ortézou sádrou, při lehkém poranění stačí bandáž. s pozdravem Rafi