Dobry den, poslední dobou me trápí problémy s jídlem. Mam dvě obdobì, která se opakuji. Buď sním za

2 Počet odpovědí:
Dobry den,
poslední dobou me trápí problémy s jídlem. Mam dvě obdobì, která se opakuji. Buď sním za den pouze málo jídla a nemám chuť k jídlu. Musim ho do sebe tlačit. A jsem nafoukla. Ale na záchod chodím. Nebo jim každou hodinu a mam porad hlad.
Trápí me to uz asi půl roku. Střídá se vse po dvou/ třech týdnech.
Dobrý den,
nechutenství či naopak zvýšená chuť k jídlu mohou souviset mimo jiné i s psychickým stavem. Jako psycholog bych tedy přemýšlel, zda se před půl rokem ve Vašem životě něco změnilo, co by Vás mohlo takto rozkolísat. Na prvním místě bych Vám ale doporučil navštívit praktického lékaře, aby se vyloučila možná tělesná příčina obtíží, která je zpravidla snáze léčitelná. Podobné obtíže by mohly souviset například se štítnou žlázou, cukrovkou či poruchami trávicího ústrojí. Pokud by lékařské vyšetření neodhalilo žádné obtíže, objednejte se k psychologovi/psychoterapeutovi.
Přeji Vám hodně zdaru!