Dobrý den, poslední dobou mám problém s pětiletým synem. Nepravidelně se budí v noci s křikem a pláč

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, poslední dobou mám problém s pětiletým synem. Nepravidelně se budí v noci s křikem a pláčem, je až apatický že se u postele nachází "nějaký kluk", dříve to byl "ošklivý pán" dle jeho slov. Kouká do jednoho místa a strašně se bojí. Snažím se ho utěšovat a ptát se co přesně vidí, snažím se ho co nejdříve probrat do plného vědomí. Vždy to přestalo když jsem ho i s mladším bratrem vzala k sobě. Dnes ale i po přenesení ke mě do pokoje tvrdil že je tu kluk pořád. Nejprve jen brečel a ukazoval, pak jsem vylučovacíma otázkama na které už odpovídal, přišla na to že je to dítě,kluk. Víc jsem z něj nedostala. Už nevím co s tím, ani mě to není příjemné a mám divné pocity,když o tom mluví. Oba kluci jsou velice citlivý a chci se zeptat, zda by to nějak podvědomě nemohlo třeba souviset s rozvodem a odstěhováním se od jeho otce před 2 lety. Poprvé s tím začal když jsem si po roce našla přítele, rozešli jsme se a přestal se syn v noci budit. Nyní to už nějakou dobu opět trvá,akorát teď v tom žádný muž není. Proto mě napadlo,že bych s ním zašla k dětskému psychologovi. Myslíte že by to mohlo mít nějakou souvislost s tím rozvodem a že je dobrý nápad ho vzít k psychologovi? Děkuji.
Dobrý den, práce s dětskými strachy je rozsáhlá, nikoliv však obtížná. Pokud se chcete naučit pracovat se strachy, nejen těmi dětskými, doporučím vám knihu, kterou jsem pro tyto účely napsala. Jmenuje se: Už se nechci bát. V knihkupectví ji nenajdete, pouze na mojich www stránkách.
Držím palce ať vše zvládnete. Krásný den.