Dobrý den, po vysazení antikoncepce jsem měla problémy s cyklem, které trvaly více než rok, a proto

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, po vysazení antikoncepce jsem měla problémy s cyklem, které trvaly více než rok, a proto jsem se to rozhodla řešit. Můj cyklus byl nepravidelný a vždy trval cca 35-40 dní a navíc jsem za celý rok nechráněného styku neotěhotněla. Několik let mám paraovariální cystu o velikosti cca 24mm. Lékařka zjistila, že neovuluji a předepsala mi Duphaston na deset dní (do pěti dnů po dobrání se má dostavit menstruace) a od třetího dne nového cyklu na pět dní Glostilbegyt. Problém je, že už je to osm dní po dobrání Duphatonu a pořád se mi nedostavila menstruace. Je to v normě nebo lék na mé tělo nepůsobí? Co mám dělat v tuto chvíli?
Pokud se po dobrání Duphastonu menstruace nedostavila, může jít o těhotenství. Kupte si v lékárně těhotenský test a proveďte zkoušku ze své moči.
Pokud bude pozitivní (viz návod), domluvte si se svou gynekoložkou kontrolu cca za 14 dní na ultrazvukové ověření
(pokud je příliš brzy, na ultrazvuku ještě nemusí být nic spolehlivého vidět). Pokud bude test negativní, může jít o hormonální poruchu - domluvte si kontrolu u své gynekoložky. Popisovaná parovariální cysta - pokud je par-ovariální, tj. nikoli vaječníková, nemá na cyklus a těhotenství vliv.