Dobrý den, plánujeme těhotenství přes reprodukční centrum a souvisle s tím řeším štítnou žlázu (35)

plánujeme těhotenství přes reprodukční centrum a souvisle s tím řeším štítnou žlázu (35).
Bohužel mě potkala ošklivá angína. Antibiotika a prášky na odhlenění. Léčba na tři týdny. Obvodní doktor mi provedl krevní testy, kde mi TSH ukazuje hodnoty 6,347. Podle mě, lajka, je hodnota dost vysoká.

Přeposlala jsem PDF své doktorce a ta mi uvedla - "Podle vysledku davka Euthyrox 50 ug 1 tbl. 4 x tý, 1.5 tbl. 3 x tý ( Po, Stř, Pá) nestaci . Cilova hladina TSH je kolem 1.0 -1.5 mIU/l.
Predepisi Vam Euthyrox 75 ug a budete brat 1 tbl.rano, nalačno."

S dotazem zda je tohle možné jsem se obrátila i na paní doktorku, ale bohužel neordinuje každý den a jsem z toho nervózní, tak se chci zeptat i touto cestou na i na další názor někoho dalšího.

Je možné, že když chci otěhotnět, dávka TSH má převýšit dané hodnoty 0,550 - 4,780, které jsou uvedeny na krevních výsledcích?

Děkuji za informaci a vaši odpověď.
Nemám co dodat postupovala bych stejně Euthyrox bych navýšila na 75 ug s kontrolou laboratoře v odstupu, aby byla hodnota TSH spíše při dolní hranici normy

Akutní infekce falešně zvyšuje hodnotu TSH. Je nutné zopakovat vyšetření TSH a FT4 s odstupem 14 dnů po odeznění akutní infekce. Dle kontrolního výsledku pak ev. úprava léčby. Před plánovaným těhotenstvím je pak vhodné doplnit také vyšetření protilátek anti TPO a anti Trg a doplnit UZ vyšetření štítné žlázy. Vhodné je také sledování u endokrinologa.
Dobrý den, dávku Euthyroxu je opravdu nutné navýšit, neboť cílová hladina TSH je v těhotenství a při jeho plánování opravdu nižší než v běžné populaci, tj. kolem 1.0 -1.5 mIU/l. Navýšení Euthyroxu (hormon štítné žlázy) povede zpětnou vazbou ke snížení TSH (hormon stimulující štítnou žlázu vylučovaný v podvěsku mozkovém). Navýšení Euthyroxu na 75 ug denně považuji za adekvátní, s brzkou kontrolou hladiny TSH (cca za 4 týdny).
Nicméně pokud se odběr prováděl při akutním onemocnění, je třeba ho zopakovat po odeznění nemoci. A léčbu upravit na základě nových výsledků.
S pozdravem MUDr. Zuzana Solarová