Dobrý den,píši na tuto stránku,protože si nevím rady se svým zdravotním stavem.Již před třemi měsíci jsem ze stresu začala zvracet,klepat se a stěžoval mě neustálý pocit úzkosti a strachu,že se mi zle opět udělá... zašla jsem tedy ke své lékařce se kterou jsme podrobně vyšetřily všechny možné onemocnění a diagnózy a všechno bylo negativní.Dostala jsem tedy doporučení vyhledat pomoc psychoterapeuta či psychiatra .I já už jsem dnes přesvědčená,že by mi pomoc mohla být přínosná v mém životě se semnou nikdo nemazlil.Otec odešel a nikdy už se nezajímal což byla první rána v životě,ale nikdy jsem z ní tyto problémy neměla až dnes mi dochází jak vyžaduju jeho pozornost.S mamkou spolu nevycházíme,takže když se vidíme jsou to jenom hádky,které mě ubíjí.Tudíž ze strany rodiny nulová možnost opory nebo naděje,že by mě někdo zkusil pochopit. a co se týče vzdělání,tak vím jen že se nedokážu soustředit.Psychicky mě tedy vždy položí,když někoho zklamu,když se stydím,bojím.Možná jsou to maličkosti a vyhledat lékaře vůbec není nutné a časem se to vše urovná,no i přesto bych chtěla slyšet odborný názor na to málo co jsem zde napsala.Děkuji za každou odpověd.-KJ
Adéla Kozelková
Adéla Kozelková
psychoterapeut
Blansko
Dobrý den, píšete, že jste před několika měsíci začala ze stresu zvracet. Na to se pak navázal neustálý strach, že se to bude opakovat. Chtěla bych Vás ocenit za to, že jste pro sebe vyhledala pomoc a povzbudit Vás ještě k návštěvě klinického psychologa či psychoterapeuta. Projevy, které popisujete totiž nevnímám jako maličkosti a představuji si, kolik sil Vás stojí boj se strachem i tělesnými obtížemi. Nemusíte na to být sama. Přeji Vám hodně sil a ať najdete oporu, jakou byste si přála. Adéla Kozelková

Veronika Pešková
Veronika Pešková
psycholog, dětský psycholog, psychoterapeut
Jívová
Dobrý den, pocity úzkosti, stresu a strachu mohou velmi silně rozhodit náš život nejen v rovině chování, ale také fyzického prožívání. Mám pro vás dobrou zprávu, vše je řešitelné a pokud budete chtít, můžete ze svým životem něco udělat. Chce to pravidelnou práci na sobě. Neučit se pracovat s emocemi, nebojovat, ale příjmout, zapojit práci se strachy, sebe vírou a sebe láskou. Určitě je potřeba změnit i víry a přesvědčení, které v sobě máte a celkově se najít. Přeji hodně štěstí a já vám přeji, ať pro sebe najdete toho správného psychologa. Krásný den.

Renata Luxová
Renata Luxová
psycholog, psychoterapeut
Kladno
Dobrý den, určitě doporučuji vyhledat odbornou pomoc. Už jen proto, že se Vám uleví a nebudete muset v životě trpět depresemi, úzkostmi či stále opakujícími se nepříjemnými situacemi.

Miluše Suntychová
Miluše Suntychová
psycholog, psychoterapeut
Praha
Dobrý den, z toho mála, co jste o sobě napsala vnímám Vaši bezradnost a touho po tom, aby Vám bylo v životě lépe. Od toho jsou je tady terapeutická podpora, když člověk neví, jak dál, není ostuda se přijít "poradit" k někomu, kdo se roky učí (včetně sebezkušenosti, nejen teoreticky), jak dobře pomoci a na co se případně doptat a podívat. Mějte se moc pěkně a držím palce, abyste našla svou cestu, která Vás bude těšit a bavit. Srdečně M. Suntychová

Marie Vignatiová
Marie Vignatiová
psycholog, psychoterapeut, dětský psycholog
Brno
Vážená paní, píšete o rodině, o potřebě opory a emočních potížích, což vše je pro nás všechny důležité a každý máme svou neopakovatelnou historii. Pokud Vám bylo ze strany lékařů doporučeno navštívit psychologa,psychoterapeuta...neváhejte a rozhodněte se. Můžete osobu terapeuta též změnit, pokud by Vám přístup a léčba nevyhovovala, informace jsou vždy důvěrné a vy jste dospělá, můžete si dělat to, co potřebujete,abyste se cítila dobře. Na tu kuráž-udělat další krok- přeji odvahu, kterou projevujete již tím, že se snažíte o kontakty k této problematice.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se