Dobrý den Naše dcera si na horách 24 ledna letošního roku přetrhla přední křížový vaz. Bylo to v rá

2 Počet odpovědí:
Dobrý den
Naše dcera si na horách 24 ledna letošního roku přetrhla přední křížový vaz. Bylo to v rámci školního výcviku. Bohužel tam s ní nikdo nedošel k lékaři. Po návratu domů jsme navštívili lékaře na pohotovosti kde nám bylo řečeno že máme koleno ledovat a za pár dní bude vše v pořádku.Ale nebylo. Po dalších asi 3 týdnech jsem navštívili jiného lékaře , který právě diagnostikoval přetržený přední křížový vaz a doporučil nám operaci , která musela proběhnout do asi 8 týdnů od zranění s tím, že se pokusí vaz přišít jak byl. Bohužel se to nepodařilo vaz byl moc poškozený. Dcera od 4 let závodně tančí street dance a pro letošní sezonu vše zrušila. Hraje také volejbal a dost celkově sportuje. Letos jí bude 14 let (menstruace od 11 let)měří 165 cm. Nemyslím si že ještě bude hodně růst.

Pan doktor s námi po operaci probral situaci a navrhl tak za 1 až 2 roky operaci LCA. S dcerou jsme to samozřejmě museli také probrat .Nechce čekat roky na operaci chce jít třeba za měsíc a přes léto zrehabilitovat a na podzim opět naskočit do tréninků a začít naplno opět sportovat.

Je možné provést tuto operaci i v jejím věku ? Nebude mít do budoucna nějaké problémy kdyby ještě trochu vyrostla?
Předem děkuji za odpověd
Markéta
Váš ošetřující lékař jistě poznal na rtg kolenního kl.růstové zony ,které nasvědčují dalšímu růstu a zřejmě z tohoto důvodu operační řešení odložil.Nyní je důležité věnovat se aktivně posilování stehenního svalstva napřiklad jízdou na kole či rotopedu, plavání, poučení na rehabilitaci o cvičení apod.