Dobrý den, na mojí otázku, zda sny z dětství mohou či nemohu mít vliv na můj současný stav. Dušení v

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, na mojí otázku, zda sny z dětství mohou či nemohu mít vliv na můj současný stav. Dušení ve snech vs. dnešní polypy a astma a ztráta čichu, se mi dostalo odpovědi o seriózní lékařské vědě, marně jsem doufala, že se mi ozve někdo kdo se zabývá somnologií. Ani ona seriózní lékařská věda naprosto netuší z čeho polypy jsou a jak je léčit o vyléčení astmatu a ztráty čichu je to stejné. Tedy nevím a pacient je víceméně zesměšňován, pokud začne hledat alespoň nějakou alternativu či řešení, které se obejde bez kortikoidů. Má původní otázky tedy zní: Prosím, už deset let se léčím s astmatem, ztrátou čichu a vracejícími se nosními polypy. Teď jsem našla článek, ve kterém se píše, že sny by mohl být spojovány se zdravím a spadá to do oblasti somnologie. Jako dítě jsem měla sny, ve kterých jsem nemohla dýchat, až mě to vzbudilo, nesnášela jsem těsné prostory. Mám to snad chápat jako jakousi předzvěst problémů, které se spustily před mými čtyřicátinami? Děkuji za případnou odpověd.
Dobrý den, ano, sny mohou mimo jiné v symbolické formě zobrazovat potíže a potřeby, které v bdělém stavu nechceme nebo nejsme schopni vnímat. Proto Vaše dětské sny mohly být prvním "hlášením" Vaší duše, že je něco v nepořádku. Tělo a psychika jsou natolik propojené, že (laicky řečeno) pokud se duše nedovolá pozornosti svou cestou snů, může na to jít cestou těla - psychosomatických symptomů jako dušnost, astma a další medicínsky nejasné a na léčbu odolné projevy.
Na Vaše místě bych vyzkoušela celostní holistickou léčbu kombinovanou s psychoterapií, aby se podchytilo oboje. Pokud byste chtěla, ráda Vás v obojím nasměruji, napište. Přeji mnoho zdaru!