Dobrý den, na konci roku jsem v noci prodělala tzv. panickou ataku, nejspíše na základě dlouhodobějš

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, na konci roku jsem v noci prodělala tzv. panickou ataku, nejspíše na základě dlouhodobějšího stresu, starostí v rodině atd. Nijak jsem si však žádný stres nepřipouštěla, proto mě překvapilo, že se mi tohle vůbec stalo. Každopádně jsem od toho včera každý další večer, cca po dobu 2 týdnů trpěla úzkostí z toho, že se mi to stane opět. V práci vše v pořádku,ale jakmile jsem šla z práce domů,ten pocit začal. Stres, pocit strachu, průjem, špatné myšlenky,nespavost. Začala jsem tedy používat bachovy kapky na míru, paní jsem napsala, co se děje, po kapkách mi během 2 týdnů bylo opět dobře. V noci jsem spala, bylo mi dobře. Avšak minulý týden jsem v noci opět nemohla spát,téměř celý týden a tím jsem si nejspíš opět přivedla tento strach z toho,že nebudu spát. Dokonce jsem byla večer s kamarádkou v kavárně a normálně jsme si povídaly a najednou mi hlavou probíhaly špatné myšlenky, že jsem blázen a že zase nebudu spát. Samozřejmě mi to udělalo zle a šla jsem raději domů. Vím, že se mám dobře a nic mě netrápí a i tak se tyto stavy dostavují. Večer usnu, ale v noci se několikrát probudím. Dnes to samé, s tím, že jsem se probudila a už na mě padly myšlenky a strach, že ten den bude opět špatný, když jsem se nevyspala. Zkoušela jsem i jiné bylinkové tablety na spaní, či na stres. Nejvíce se moje hlava bojí toho, že jsem blázen a že se z toho zblázním. Děkuji za radu a tipy, hezký den.
Dobrý den, popisujete charakteristiky průběh úzkostné poruchy  . Popisujete svoji první panickou ataku a to, že máte dobrou zkušenost s Bachovy esencema. Někdy skutečně pomůžou "Bachovky". Někdy  je již potřebné začít léčbu pomocí léků a intenzívně pracovat na sobě v psychoterapii. Je potřebné pochopit co ty úzkosti značí, proč vznikli , jak na to aby (nejen krátkodobě), leč úplně vymizeli. Doporučuji neodkládejte návštěvu psychologa a na první konzultaci budete nasměrována co dál. Není reální důvod mít z toho strach ("nejste blázen"-jak píšete) . Vysoké procento lidí trpí úzkostní ,nebo úzkostně depresivní, nebo úzkostně panickou poruchou. Jde o to, že je potřeba něco udělat aby jste se uzdravila. Neodkládejte návštěvu odborníka.