Dobrý den, na konci roku jsem v noci prodělala tzv. panickou ataku, nejspíše na základě dlouhodobějšího stresu, starostí v rodině atd. Nijak jsem si však žádný stres nepřipouštěla, proto mě překvapilo, že se mi tohle vůbec stalo. Každopádně jsem od toho včera každý další večer, cca po dobu 2 týdnů trpěla úzkostí z toho, že se mi to stane opět. V práci vše v pořádku,ale jakmile jsem šla z práce domů,ten pocit začal. Stres, pocit strachu, průjem, špatné myšlenky,nespavost. Začala jsem tedy používat bachovy kapky na míru, paní jsem napsala, co se děje, po kapkách mi během 2 týdnů bylo opět dobře. V noci jsem spala, bylo mi dobře. Avšak minulý týden jsem v noci opět nemohla spát,téměř celý týden a tím jsem si nejspíš opět přivedla tento strach z toho,že nebudu spát. Dokonce jsem byla večer s kamarádkou v kavárně a normálně jsme si povídaly a najednou mi hlavou probíhaly špatné myšlenky, že jsem blázen a že zase nebudu spát. Samozřejmě mi to udělalo zle a šla jsem raději domů. Vím, že se mám dobře a nic mě netrápí a i tak se tyto stavy dostavují. Večer usnu, ale v noci se několikrát probudím. Dnes to samé, s tím, že jsem se probudila a už na mě padly myšlenky a strach, že ten den bude opět špatný, když jsem se nevyspala. Zkoušela jsem i jiné bylinkové tablety na spaní, či na stres. Nejvíce se moje hlava bojí toho, že jsem blázen a že se z toho zblázním. Děkuji za radu a tipy, hezký den.
Dobrý den, popisujete charakteristiky průběh úzkostné poruchy  . Popisujete svoji první panickou ataku a to, že máte dobrou zkušenost s Bachovy esencema. Někdy skutečně pomůžou "Bachovky". Někdy  je již potřebné začít léčbu pomocí léků a intenzívně pracovat na sobě v psychoterapii. Je potřebné pochopit co ty úzkosti značí, proč vznikli , jak na to aby (nejen krátkodobě), leč úplně vymizeli. Doporučuji neodkládejte návštěvu psychologa a na první konzultaci budete nasměrována co dál. Není reální důvod mít z toho strach ("nejste blázen"-jak píšete) . Vysoké procento lidí trpí úzkostní ,nebo úzkostně depresivní, nebo úzkostně panickou poruchou. Jde o to, že je potřeba něco udělat aby jste se uzdravila. Neodkládejte návštěvu odborníka.

Dobrý den, panické ataky mívají původ v nahromaděném stresu nebo silném emočním prožitku, který se nepodařilo na plno prožít, odventilovat, případně s někým sdilet a emoce zůstaly potlačené nebo "uzavřené" uvnitř nás. Často se jedná o způsob, jakým s emocemi nakládáme dlouhodobě a protlačených prožitků může být více. Ataka může přijít ve chvíli, kdy jsme v klidu a nic zvláštního se neděje, proto je člověku, který ji zažije, nesrozumitelná. Jedná se o skupinu uzkostnych poruch, neni se potřeba obávat, že se jedná o závažnou psychickou poruchu, ačkoli stavy jsou intenzivní a nepříjemné. Nicméně nelze očekávat dlouhodobé zlepšení bez psychoterapie. Psychoterapie Vám pomůže odžít nezpracované emoce, zjistit, jakým způsobem s emocemi nakládáte a pomůže Vám najít zdravý způsob. Nejsem odborník na bachovy esence, ale z toho, co jsem o nich slyšela, pomáhají uvolnit aktuální napětí, ale neřeší dlouhodobý problém. Přeji hodně štěstí.
popisujete příznaky úzkostné ataky, se kterou je dobré pracovat. Nemyslím si, že "jste blázen" jak popisujete. Ráda bych vás motivovala k odhodlání pracovat na sobě. Najít vhodného psychologa a sdílet s ním svůj příběh, kde jistě společně najdete odpovědi na vaše otázky, mohou se odžít emoce, které byly potlačené. Při úzkostných atakách se také doporučují relaxační a meditační techniky, práce s dechem.
Věřím, že se dá vše zvládnout i bez medikamentů, právě s pomocí nějakého odborníka, kteří v dnešní době pracují i online.
Přeji hodně štěstí
PhDr.Hana Pucherová