Dobrý den, na gynekologické preventivní prohlídce jsem byla naposledy v 61 letech, nyní mi bude 65 a lékařem mi bylo řečeno, že bych měla na prevenci chodit i v tomto věku. Je to tak? Děkuji za odpověď!
Jiří Zahrádka
Jiří Zahrádka
gynekolog
Ústí nad Labem
Vážená paní! Je Vám 65 let, jste ještě mladá a určitě se chcete dožít ve zdraví vysokého věku. Gynekologovi se také říká Ženský lékař. My gynekologové se staráme o zdraví žen až do jejich vysokého věku, ne jen o mladé, či ještě menstruující ženy. Sice zřejmě nemáte žádné potíže, ale vidíte si sama do pochvy? Dokážete si vyšetřit svůj děložní čípek a udělat z něj stěry na mikrosjkopické vyšetření k vyloučení počínající rakoviny? Viděla jste někdy někoho umírat na rakovinu čípku děložního nebo jiných ženských orgánů? Já ano... Je to strašné. A většinou šlo o ženy Vašeho věku a Vašeho přesvědčení, že preventivní vyšetření není nutné... Takže hybaj k telefonu a ještě dnes se objednejte na nejbližší volný termín ke svému gynekologovi. Uvidíte, jak se Vám uleví, když Vám řekne, že jste zdráva. A pak tam choďte každý rok až do doby, kdy Vás už nožičky nebudou chtít nosit... Přeji Vám hodně odvahy a štěstí!!!

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se