Dobrý den, můj dotaz se týká otoku dolních končetin. Po krátkém užívání nesteroidních antirevmati

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
můj dotaz se týká otoku dolních končetin.
Po krátkém užívání nesteroidních antirevmatik (aclexa) mi velmi otekly dolní končetiny, kotníky téměř zmizely a
lýtka byla jakoby tvrdá. Také jsem mnohem méně chodila na malou potřebu.
Po vysazení se to postupně srovnalo.

Nyní jsem užívala antibiotika na zánět dutin, 2x denně Duomox 1000 a opět mi velmi otekly obě dolní končetiny, s tím, že levá noha více než pravá.
Zajímalo by mne, co je toho příčinou ?
Může to značit nedostatečnou funkci jater ?

Předem moc děkuji za radu,
Veronika
Dorbý den Verunko,
nepíšete, zda užíváte nějaké jiné léky nebo se s něčím léčíte. Interakce léků může za velmi mnoho nežádoucích účinků.
Nevím, zda Vám nohy neotékaly již dříve- např. otištěné ponožky večer, když se svlékáte a ráno jsou nožky hubenější.- to by znamenao, že neodvádíte tekutiny z dolních končetin dostatečně a nefunguje buď lymfa nebo žíly, případně zda se léčíte se srdcem nebo máte vysoký tlak. V případě snížení fitrace ledvinami při užívání aclexy mohou totky několikanásobně narůst, nárůst otoků je dán i inhibicí syntézy prostaglandinů a tím pádem nárůst otoků.
Pokud máte ledvinové onemocnění, pak byste léky měla užívat velmi obezřetně a s nižším dávkováním.
Pokud toto bylo i po Duomoxu, nechte si pořádně vyšetřit ledviny.
Přeji Vám hezký den,
Krninská