Dobrý den.Moje dcerka chodí do logopedickej školky na Hornickú.Má 4,5 roku často se stává,a spíše se bojí některych učitelek a i řemeselníků,který občas tam něco jdou opravit.Hodně břečí až panicky a volá mani tati.Jenže když brečí ve školce,tak,pokaždé brečí doma i když spí.Pak na druhý den nechce jít do školky,že se bolí,že se situace bude opakovat.Nám to nepřipadá normální a proto se chci zepta,jestli to z psychologického hlediska nenechá na dcerke nejaké následky.Toho se moc obáváme.Děkuju za odpověd a radu.
Dobrý den, pokud má vaš dcera strachy, doporučuji si koupit knížku, kterou jsem vydala: Už se nechci bát. Pomocí knihy se naučíte pracovat jak se strachy dětskými, tak dospělými. Kniha je v celém setu, spolu s terapeutickými kartami pro muže, pro ženy a pro děti, součástí je také pracovní deník a 2x meditace. K dostání u mě na stránkách :)
Práce se strachy není náročná, jen musíte vědět jak na to.
Krásný den.

Vážení rodiče, asi jde o infantilní strachy, kterými malé děti ve věku Vaší dcerky trpí a je to normální. Jde o strach z cizích lidí, strach ze tmy a strach z mystických jevů,osob.Na učitelky si asi ještě nezvykla, řemeslníci jsou opravdu cizí lidé. Ve snu se jí tato úzkost značí a vlastně léčí...Následků se nebojte , nutné je bezpečí, které Vy poskytnete útěchou a přístup učitelky, kdy nějaký rituál by pomohl, např. stále stejný s hračkou či postupem . Možno se u nás objednat :Vignatiová,poradna....Brno, Podlesí 13,