Dobrý deň Máme problém s našou 6-ročnou dcérou . V září nastupuje do 1. ročníka, bol jej odporúča

2 Počet odpovědí:
Dobrý deň

Máme problém s našou 6-ročnou dcérou . V září nastupuje do 1. ročníka, bol jej odporúčaný odklad z pedagogicko-psychologickej poradne, pretože zaostávala v grafomotorike kvôli zlému držaniu ceruzky a nevedela udržať pozornosť. Avšak odklad sme zamietli, pretože v grafomotorike pilne cvičíme a veľmi dobre jej to ide. A pri cvičení v grafomotorike vidím, že dokáže udržať pozornosť dostatočne dlho a stále má o cvičenia záujem. rada si číta, pozná všetky písmená aj čísla. Lenže je HROZNÝ pesimista. Niečo jej hneď nejde (napríklad vystrihnúť z papiera srdiečko) už je to katastrofa. čím viac sa ju snažíme povzbudiť tým je to horšie a jej slová sú pesimistickejšie. Jasné, že dlho ju pozitívne povzbudzovať nezvládame....je to hrozné na nervy. potom začne plakať, že nezvládne školu, že sa jej budú deti posmievať. Viem, že veľa tých jej negatívnych myšlienok sme asi zavinili my v snahe, aby nebola v škole šikanovaná. Lenže ona je taký náš malý pesimista od malička. Vždy bola samotárska a keď sa jej narodila sestra, nenávidela ju celé 2 roky (kým sa jej nenarodili ďalšie sestry dvojičky ). Každé ráno som od nej počúvala ako nemá rada svoju sestru a to len otvorila oči. A to ešte prišlo obdobie, keď si začala uvedomovať,že nežijeme večne. často rozpráva o smrti, o spôsobe akým človek môže umrieť.Aj jej hry sa od toho odvíjajú. minule som ju pristihla pri tom ako sa hrala s hračkárskymi levami, ako žerú mamu zebru a jej mláďatko sa na to muselo pozerať- videla to v TV na Animal Planet (až mi srdce zovrelo :/). vždy sme jej všetko vysvetlovali na rovinu, pretože ona sa len s tak nejakou detskou odpoveďou neuspokojí. takže vie toho veľa, má také dospelácke zmýšľanie. Ale neprestáva sa stále pýtať "PREčO?" Asi nás tým chce priviesť do blázinca :D
Je toho proste strašne veľa čo nás na našej dcerke trápi. Keď to zhrniem, tak je veľmi šikovná, rýchlo sa uči nové veci, hlavne teoreticky, avšak je veľmi samotárska, negativistická a netrpezlivá. Máme strach ako zvládne so svojou povahou školu a skupinu detí.
Preto aj zvažujeme návštevu psychológa,aby sme si ujasnili, ako by sme jej negativizmus mohli trochu zmierniť. Ale na druhej strane, by sme chceli poznať aj Váš názor, či náhodou nerobíme len z komára somára.
Ďakujem
Dobrý den, to co popisujete jsou opravdu vzorce chování, které jste na dceru přenesli. Je mi jasné, že se snažíte sebevíc a víte proč chválení nefunguje, ba naopak proč její stav ještě zhoršuje? Protože ji ve skutečnosti nepodpoříte. Tím, že ji říkáte, že to zvládne, že to bude dobré ji opět ukazujete, že selhala, že udělala chybu a že pocity, které cítí, nemá důvod cítit a proto jsou vlastně špatně a měla by se cítit jinak. Lépe. Problém je v tom, že v psychice dítěte nastane rozpor mezi tím, co skutečně cítí a mezi tím, co po něm chtějí rodiče, aby neplakala, nebo se utišila a tento rozpor v sobě nemá jak vyřešit, takže se jen zesílí pocity negace, které prožívá. Správný způsob, pochopení problému to vše změní. Pevně věřím, že s její šikovností a vaši snahou to společně zvládnete, pokud chcete, ozvěte se, něco s tím uděláme :)