Dobry den, mame 3leteho syna, ktery je neustale v opozici. Nechce se oblikat (moc mu oblikani nejde

2 Počet odpovědí:
Dobry den,
mame 3leteho syna, ktery je neustale v opozici. Nechce se oblikat (moc mu oblikani nejde,ale kdyz mu pomaham,tak ani nespolupracuje), nechce se jit vycurat (kdyz ho vezmu na nocnik,tak krici, ze se mu nechce curat, pritom cura do kalhot). Dost casto si hraje tak,ze rozhazuje veci,ktere nechce uklizet (ani po dobrem,ani po zlem).Jinak je sikovny,ma bohatou slovni zasobu, umi hodne basnicek a pisnicek.
Jak resit tyto neprijemne situace?
Diky za odpoved
Dobrý den, řešení pro vás existuje a je celkem jednoduché. Musíte se vzdát neustálé kontroly nad ním, se vším mu pomáhat, pokud to nejde, přestat dělat věci za něj. Váš syn musí prožít pozitivní zkušenost s tím, že něco udělal správně, ale v tuto chvíli vám jde do opozice, protože ať udělá co udělá, neustále je to špatně, ne dost dobře, ne dost rychle, ne dost podle vašich představ. Zapracujte na své kontrole, což je vzorec chování, který máte po rodičích a na své orientaci na výkon, potom bude vše v pořádku.
Krásný den a držím palce, ať se změna podaří :)