Dobrý den, mám prosím otázku ohledně vybarvování obrázků. Syna (4,5) nebaví vybarvování. Paní učite

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám prosím otázku ohledně vybarvování obrázků. Syna (4,5) nebaví vybarvování. Paní učitelka ve školce mě požádala, abych to s ním "trénovala". Prý je vždy poslední a nedobarví, nedrží tužku jak má a to co jiní vybarví během 10 minut on neudělá ani za půl hodiny. Držení tužky už je v pohodě, malování ho docela baví, dělá si různé rébusy (spojí čísla do obrázku, nakreslí cestu bludištěm, domaluje apod.), ale jakmile má něco vybarvit nastane problém. Chvilku vybarvuje a pak "utíká" od tématu. Chtěla jsem se zeptat, zda je opravdu tak důležité (hlavně prý do školy), aby děti vybarvovaly. Navíc mi přijde předčasné toto řešit ve 4,5 letech a měřit čas. A ještě prosím druhou otázku. Syn kreslí někdy levou a někdy pravou rukou. To samé i v jiných činnostech. Více tedy preferuje levou. Kdy je správný čas navštívit odborníka, aby rozpoznal, zda je levák či pravák nebo to nechat být? Já sama jsem levák, manžel byl nevyhraněný a učený na praváka. Děkuji Simona
Dobrý den,
při vybarvování se cvičí různé dovednosti, které potřebuje ve škole - př. vedení přesných tahů,ukončení tahu při vyznačené hranic, vyplnění celé plochy, také trpělivost, výdrž, pečlivost.... Ale nemá smysl tlačit a jít pře odpor dítěte - tím si akorát vypěstujete negativní vztah. Zkuste vybarvování zabalit do nějaké hry, společné vybarvování , kdo dřív vybarví při mráček máma nebo on apod. - ale nepřehánějte to.
Co se týče druhého dotazu, v pedagogicko- psychologické poradně mají testy na určení vyhraněnosti P nebo L strany- tak se objednejte v místě bydliště - měli by vám také doporučit, jak s dítětem pracovat a kterou ruku podporovat.