Dobrý den, mám již přes tři měsíce potíže se žaludkem - začalo to zvracením a silným průjmem, poté j

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám již přes tři měsíce potíže se žaludkem - začalo to zvracením a silným průjmem, poté jsem měla asi týden žaludek jakoby oteklý, pak jsem začala mít silné potíže s pálením žáhy a pocitem na zvracení, zakoupila jsem si antacida, která pomohla přes den, ale v noci to bylo peklo, koupila jsem si omeprazol, který pomohl, i když ani s ním mi úplně dobře nebývá. Užívám ho již s krátkými přestávkami přes tři měsíce, potíže se ale pořád vrací. V oblasti žaludku a jater mě také občas neurčitě pobolívá (ze začátku i v oblasti žlučníku). Minulý týden jsem se konečně vydala k jednomu praktickému lékaři. Čekala jsem, že mi nechá udělat testy na takové věci jako protilátky na helicobacter pylori, na množství gastrinu, žluči nebo něco takového. Ale nechal mi udělat jen běžné krevní testy, ze kterých vyplynul mírný problém se štítnou žlázou, se kterou se léčím, a poslal mě na endokrinologii. Když jsem se ho zeptala, co ale teda ten žaludek, kvůli kterému jsem tam vlastně přišla, řekl jen, že jaterní testy, cholesterol apod. mám v pořádku a omeprazol mám, takže to zatím počká, nejdřív si mám srovnat tu štítnou žlázu. Postupovali byste stejně? Teď jsou skoro čtyři hodiny ráno a já už přes hodinu nespím, protože mě probudil podrážděný žaludek.
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Každý lékař má své postupy a zkušenosti. Já bych Vám doporučila objednat se na gastroskopii, sice asi ne úplně komfortní vyšetření, ale s velmi jednoznačným závěrem a mezitím dořešte ŠŽ - ta si ale myslím, že s Vaším problémem nemá nic společného.
S pozdravem Dr. Novotná