Dobrý den, mám jednoho kamaráda po internetu, se kterým se znám už déle. Neustále mi píše, že spí ta

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám jednoho kamaráda po internetu, se kterým se znám už déle. Neustále mi píše, že spí tak 4 hodiny každý den. Ráno se vzbudí a jeho nohy pomalu nemůžou popadnout sílu. Říká, že se pořád nudí a neví co dělat. V minulosti měl problémy, které na něm zanechaly fobii z mužů. Chci mu nějak pomoc ale odborný doktor nejsem, proto mu radím, aspoň si prášek vzít a jít se projít. Chcem radu, mám o něho starost.
Děkuji za vaši odpověď.
Dobrý den.
V tomto případě je jediná rada dobrá - zkuste ho motivovat k návštěvě odborníka. Vysvětlete mu, že se zbytečně trápí, že potřebuje pomoci. Pro začátek by bylo fajn, kdyby psychoterapeut nebo psycholog posoudil, na kolik je jeho problém závažný, co mu vlastně je. Dnes je možné takové schůzky dělat i online, tak by ani nemusel ven.