Dobry den, mam hodne tezky syndrom sucheho oka. Navstivila jsem spoustu specialistu i v zahranici ni

2 Počet odpovědí:
Dobry den, mam hodne tezky syndrom sucheho oka. Navstivila jsem spoustu specialistu i v zahranici nikdo mi nedokazal pomoci. Suche oko mam 2 roky. Je mi 29. Na imunologii nebylo nic zjisteno. BUT mam 2 sec. Shirmer  normalni. Od zacatku problemu mi doktori rikali ze mam jen mirnou meibomitidu. Na meibomskych zlazach nebyla videt zadna velka obstrukce. Delam teple obklady od zacatku potizi ale nepomahaji mi vubec. Pred rokem bylo jeste videt jak z nekterych zlaz vychazi tuhe meibum ktere vypada jako "spunt" nyni vyvody meibomskych zlaz nejsou temer videt. Nikdy jsem nemela videtelne znamky zanetu. Proto me lekari vetsinou " odbyli" a poslali me domu s tim ze si mam kapat umele slzy ( ktere mi stejne nikdy nepomahaly). Situace je ale stale cim dal horsi. Na zacatku potizi jsem mela Azyter, Tobradex ale nepomohl mi, spis oci vic podrazdil. Musela jsem se vzdat svoji prace a vzdelani. Nemuzu sedet u PC v klimatizaci. Mam pocit jakoby padani strepu do oci a odreni povrchu oci. Jsou to opravdu nesnesitelne bolesti. Pokud se situace nezlepsi budu muset zadat o eutanazii. Neni mozne s touto nemoci najit praci a  psychicky to proste nelze ustat. Stale doufam ze v budoucnu snad bude nejaka moznost lecby transplantace meibomskych zlaz atd. Bohuzel v Ceske republice neni ani zajem ze strany ocnich lekaru tuto nemoc lecit a diagnostikovat. Nevim jestli je mozne v CR sehnat skleralni cocky pro suche oko, jestli se pouziva napr. amniova membrana pro suche oko atd? Podle meibografie v breznu 2019 mam meibomske zlazy zkracene o 75 %. Zlazy na kraji vicek produkuji malo meibomu v prostredku a na pravem oku neprodukuji zadne meibum tj. jsou asi odumrele. Nekolikrat mi byla doporucovana IPL terapie prvni jsem mela v rijnu 2018. Ale po 2 aplikacich jsem mela velkou bolest v ocnich vickach ( asi byla nastavena prilis vysoka teplota a nikdo me neinformoval o tom ze lze snizit- nevim jestli je mozne ze IPL terapie mohla meibomske zlazy znicit? Teplota byla asi 13 J/cm2) Nebyla provedena meibografie pred a po zakroku takze nevim jestli IPL zlazy ponicilo. Vsechny leky na suche oko Ikervis, Xiidra i dalsi Maxitrol, Tobradex, Monopec, Softacord, Azyter zpusobuji hodne velke podrazdeni. Snazila jsem se je kapat tak jak mi bylo doporuceno 10 dni atd. Ale podrazdeni je opravdu nesnesitelne.  Nevim jak dal oci lecit? Mam porad pocit jak kdyz by oci byly poskrabane a odrene nebo doslova poleptane nejakou chemickou latkou. Mam i tupou bolest oci boli me jakoby cela ocni bulva.  I autologni serum ktere jsem si kapala rok 1x denne mi vubec nepomohlo ani steroidni kapky kapala jsem 1x denne 5 mesicu od unora 2019. Plugy take nepomohly. Lipiflow v cervnu 2019. Dodrzuji protizanetlivou dietu. Nosim specialni bryle na suche oko Ziena ale stejne muj problem neresi. K oku nesmi prijit ani trochu vetru jinak jsou bolesti. Kdyz mam bryle prilis utazene tak se mlzi. Nemuzu v tomto stavu pracovat. Navstivila jsem vsechny velke kliniky v CR, VNKV, FKV nikdo mi nepomohl. Nevim co dal. Muzete mi nejak pomoci?
Tradiční čínská medicina má přípravek určený na snížení suchosti a únavy očí a výživu očního okolí.Je to balení 10 dvojic navlhčených obkladů,které se přikládají na 20 -30 minut.Hlavní součásti obkladu jsou:kordyseps čínský a žeňšeň a další vzácné byliny:Schizonepeta Tenufolia,Angelica Polymorpha Sinensis,Acorus Tatarinowii,Saposhnikovia Divaricata,Ligusticum Chunnxiong a Tribulus Terrestris.Bližší informace zde bohužel nejsou dovolené,v případě zájmu mě kontaktujte.