Dobrý den,mám dotaz už asi 2 měsíce mám občasný pocit cizího tělesa v krku. V jídle mi to nijak nevadí a v krku mě nebolí ani jiné potîže nemám. Pocit cizího tělesa v krku mám jenom obcčas,ne pořád. U doktora jsem zatím nebyla. Bojím se čím to může být?
tento pocit může být způsoben i blokádou hlavových kloubů a dystenzí horních žeber. Je ovšem na místě diferenciální diagnostika. To znamená, že byste se měla telefonicky spojit s obvodním lékařem a pokud ten uzná za vhodné fyzické vyšetření , bude dobře , pokud usoudí , že je to odkladná záležitost, tak zkuste podle internetu nahledat cvičení krční páteře a zkuste chvíli poctivě cvičit.

Dobrý den, příčin je samozřejmě víc, ale většinou jsou spojeny i s jinými potížemi, což vy nemáte. Jak uvedla kolegyně, zdrojem mohou být i různé dysfunkce v obl. pohybového systému, které nemusí způsobovat bolesti. K již zmíněné blokádě hlavových kloubů nebo horních žeber bych ještě doplnil dysfunkci čelistního kloubu (např. po stomatologickém ošetření zubů) nebo větší přední výrůstky na krční páteři, ale ke všem výše jmenovaným příčinám bych měl jednu poznámku - myslím si, že byste měla potíže víceméně stálé, byť s různou intenzitou. Ta nepravidelnost mi spíš nahrává psychické příčině - např. nárazovému stresu v práci, který je mj. svázán i se zvýšeným napětím šíjových svalů v obl. hlavových kloubů, trapézových svalů,... S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař