Dobrý den obracím se na vás protože už nevím kam přítel měl v úterý akutní zánět slepého Střeva a o

1 Počet odpovědí:
Dobrý den obracím se na vás protože už nevím kam přítel měl v úterý akutní zánět slepého Střeva a o půlnoci ho operoval pan doktor laparpskopicky jenom že se tam pri nemohli dostat tak to udělali ještě klasickým způsobem. Po operaci mu bylo dobré až na to že se zadejchaval poslal mi foto břicha a tam jsem viděla že není sesitý ale měl jen 2 stehy říkám to není normální proč to nemáš sesite?? Přítel že neví pak druhý den se dotavily horečky tak pak zjistili že má zánět ale než to zjistily tak už přítel zvonil na sestru že mi něco prasklo na břiše a šíleně něco smrdí samozřejmě že mu prasklý stehy a měl zánět jeden den mu dali antibiotika a oplachuji mu ránu jenom že dnes je to 6 den po operaci a pořád má horečky a zakázali mu pít a jíst přijde mi nenormální že 6 den po operaci apendixu má pořád zánět můžete mi říct vás názor prosím předem moc děkuji
Dobrý den,
pokud se jednalo již o pokročilý zánět slepého střeva, je pooperační zánět v ráně možnou komplikací. Jejím řešením je pak nejen antibiotická léčba, vhodná pak dle citlivosti přítomných bakterií, která se zjistí vyšetřením stěru z rány. ALe velmi důležitá je i lokální péče o ránu a zejména její dostetčné chirurgické “čištění” - což znamená pravidelné výplachy rány desinfekcí a zabránění hromadění infekční tekutiny v ráně. Takové rány se pak skutečně léčí otevřeně a není možné je v doě zánětu zašít. Důležité je také zkontrolovat stav hojení v dutině břišní - nejlépe provedením kontrolního ultrazvukového vyšetření břicha, eventuelně CT.

S pozdravem T.Bureš