Dobrý den, mám dotaz ohledně správného vývoje u dítěte, zda je dobré spát společně s dítětem či niko

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám dotaz ohledně správného vývoje u dítěte, zda je dobré spát společně s dítětem či nikoliv. Jedná se o 3,5 letou dcerku, jsem s ní od 1,5 roku sama, do skoro 3 let jsem s ní spala v posteli. Pak jsem poznala přítele, který to vidí jako chybu, že by měla už spat sama v pokojíčku, začla jsem to tak praktikovat, zpočátku to bylo těžší,ale dalo se to vysvětlit, že ráno se příjde za mnou přitulit. Problém je v tom , že je jednou za 14 dní na víkend u otce, který jí uspává i spí, u babičky(mé matky) též nemá jinou možnost, kvůli prostoru a dcerka vždy toužebně prosí zvlášt po těchto přechodech ať s ní spím, prosí, škemrá, když jsem podlehla, byla celá šťastná a říkala jak mě miluje atd.je dost vnímavá a všímavá, jakmile ví, že bude u táty či babičky, hned se těší, že s ní budou spinkat.Jakmile jsem jednou povolila, chtěla pořád a ptala se mě skoro celý den, zda s ní budu spát. Přítel to vidí opačně, že jí tím ubližují,že se nebude přizpůsobovat okolí,jak to dělá, jelikož ostatní mají dcerku minimálně, že jí nevedu k samostatnosti. Už si nevím rady, a hrozně mě to tíží.Děkuji za Váš názor
Dobrý den, společné spaní by neměl být problém. Většina dětí to vyžaduje a s časem od toho sama upustí. Jako řešení se nabízí společná domluva všech tří. Rovnocenné, partnerské nastavení pravidel/hranic ohledně spaní a pak jejich dodržování. Tím rovnocenným a partnerským míním, že dítě má v domlouvání stejně hodnotný hlas jako dospělí. Výsledkem by nemělo být prosté přehlasování (třeba holky něco prosadí a chlap se musí podřídit), ale hledání řešení, kde bude možná shoda všech tří. To, že se nějak dohodnete, samozřejmě neznamená, že se v budoucnosti nemůžete domluvit zas nějak jinak.