Dobry den, mam asi rok a pul velmi silne bolesti v zatylku (dle vysetreni asi neurologickeho puvod

Dobry den,
mam asi rok a pul velmi silne bolesti v zatylku (dle vysetreni asi neurologickeho puvodu). Lek na bolest nepomohl, proto mi bylo postupne presepsano nekolik leku na uklidneni, 2x antidepresiva a 1x antiepileptika, vse bez efektu na bolest, ovsem se zhorsenim stavu me emocni stranky. Byla mi doporucena psychoterapie. Nauci me terapeut nevnimat zachvat takove bolesti, ze se nemohu soustredit na nic jineho, tecou mi slzy bolesti a mohu jen cekat az to zase prejde? Koho byste mi doporucili? Dekuji.
Dobrý den, v první řadě bych Vám doporučila návštěvu dobrého neurologa, nenechat se odbýt, doporučuji třeba MUDr. Petra Rychlíka, pracuje právě i s propojením těla a duše. Cítíte-li, že je na Vaší cestě dobrá psychoterapie, pak si vyberte někoho, kdo s Vámi bude rezonovat, komu budete moci důvěřovat. Přeji ošetření bolesti, ať pramení odkudkoli a naplněný život. Srdečně, Markéta Řeřichová
Zveme vás na návštěvu: Individuální psychoterapie - 1 200 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Dobrý den, co se týče psychoterapie, tak je důležité uvědomit si, co všechno potřebujete. Například na zvládání záchvatů bolesti se hodí autoregulační techniky, hypnóza a různé nácviky Behaviorální terapie (KBT, DBT apod.). Také tam vidím linku, jak zvládat život když se léčba zrovna příliš nedaří, k tomu je mnoho přístupů. Já například používám strategický - zaměřit se na to co funguje a to posílit, na základě toho navrhnout zvládací mechanismy pro období, kdy máte bolesti. Pokud byste měl zájem, mám volné termíny, můžeme se také podívat, jaké jsou možnosti psychoterapie pro vás. (Jsem v Praze a online, používám i DBT a autoregulační techniky, pracuji s psychosomatizací, ale pokud byste chtěl vyzkoušet hypnoterapii tak budete muset zagooglit). Přeji ať najdete co hledáte
Michal Šefc

Odborníci