Dobrý den, mám 21 měsíců starého syna. Syn byl vždy moc hodný, ale zhruba po 1.roce začal při vzteká

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám 21 měsíců starého syna. Syn byl vždy moc hodný, ale zhruba po 1.roce začal při vztekání bouchat hlavou do země, ale opravdu hodně, dělá to pokaždé, když se mu něco nelíbí, když se mu řekne ne. Nebo, když nechce jít spát bouchá hlavou do skříně.. Před nedávnem začal i plivat. Dříve také dost kousal, teď už to moc nedělá, ale rád tahá za vlasy a bouchá + štípe ostatní. Pár lidí mi už říkalo, že by to mohli být známky autismu.. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda bych to měla nějak více řešit nebo je to jen nějaké období vzdoru a přejde ho to? Máme ještě 3,5letou dceru, takže syn není jedináček. Děkuji předem za odpověď
Dobrý den, hranice mezi autistickým a zdravím dítětem v rámci popisu skrze písmenka, může být velmi tenká. Proto bych vám určitě doporučovala navšívit někoho, kdo se tímto zabývá a autistické prvky vyloučí. Pokud se tak stane, není to o to, že ho období vzdoru přejde, jen vzdor přejde do jiných projevů, než kousání a bouchání. Přejde třeba do křiku, pláče, zuřivosti, později může přejít do agresivního chování k ostatním dětem, spolužákům, lhaní, atd. Je potřeba tyto projevy nepodceňovat a řešit je, naučit se chápat dítě, co tímto způsobem vyjadřuje, co se snaží říct a jaký má cíl. Každé dítě je jiné a osobyté přesně tak, jako každý dospělý. Váš syn bude přejímat hodně způsob chování po svém otci. Takže prozkoumejte i to, jak se choval jeho otec, když byl malí. Vše má souvislosti a pokud chcete řešit probém, je potřeba odstaranit vzorce chování, které se jednoduše přenáší.
Krásný den.