Dobrý den, kvůli nezdařené operaci jsem přišel před 5 lety o zdravou slezinu. Tím pádem se ze mě z h

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, kvůli nezdařené operaci jsem přišel před 5 lety o zdravou slezinu. Tím pádem se ze mě z hodiny na hodinu stal těžký diabetik. Doktorka z diabetické poradny mě jednou ročně posílá na kontrolu k očnímu. Tam mi teď při poslední prohlídce bylo řečeno, že se začínají projevovat degenerativní změny na očním pozadí. Doktorka mi napsala recept na potravinový doplněk Protectum ginkgo, který mi obratem prodala její sestřička. Můj dotaz zní, pomůže mi tento přípravek, nebo je to jen další vyhazování peněz z mé kapsy? Neberu totiž skoro žádné léky, jen samé drahé potravinové doplňky, které si musím platit sám.
Dobrý den,
potravinové doplňky nejsou lékem, ale pouze určitou podpůrnou metodou léčby v indikovaných případech. Degenerativní změny sítnice k těmto indikacím patří, ale k jejich užívání Vás samozřejmě nutit nelze. Vzhledem k tomu, že neznám přesný stav Vašich očí, bude jistě nejlepší, abyste se o dalším užívání potravinových doplňků domluvil z Vaší oční lékařkou.
Přeji hezký den