Dobrý den, jsem holka 21, ale cítím se jako kluk, tento problém mám již dlouho, ale pořád jsem si to nepřipouštěla, potkala jsem jednu skvělou ženu, do které jsem se hned zamilovala, nic jsem jí neřekla, nevím jestli má ráda holky... pořád na ní myslím a představuju si nás, jenže mě jako kluka, nevím co se sebou dělat, nevím co ji říct, moc ji chci, ale nevím jak ji získat...občas u mě převládnou stavy úzkosti, mám totiž trochu nižší sebevědomí a bojím se, co by na moji transsexualitu řekla rodina a ostatní, potřebuji poradit, co dělat, prosím, už se v tom ztrácím... Děkuji K.

Mgr. Barbara Kiedroń
Dětský psycholog, Psycholog
1 názor
Třinec

Srdečně zdravím, ano je to velmi složitá situace, mnoho otázek, zmatků, nejistoty, poměrně málo odpovědí. Velmi doporučuji obraťte na profesionály - objednejte se k sexuologovi, zeptejte se obvodní na žádanku do odborných ambulancí - tam provedou vyšetření, navrhnou postupy. K řešení osobních a vztahových otázek najděte si pro sebe sympatického terapeuta, psychologa - získáte prostor k otevřenému a diskrétnímu popovídání si o velmi intimních věcech. Hodně síly přeji.

PhDr. Hedvika Boukalová
Praha

Dobrý den, situace má asi dvě hlavní linie, jednak tu současnou, vztahovou, pak tu dlouhodobější, jak dál postupovat ve věci Vaší transsexuality. K té první rovině: nepíšete, jak jste se tou ženou poznaly, co máte společného, v jakém kontaktu jste. Myslím, že i předchozí vztah a klima v tom vztahu je důležité. Když někomu odhalujeme svoje city, tak je to vždycky určitý risk, že přijde odmítnutí. Chce to často odvahu, ale bez otevřenosti se těžko lze posunout dál. Co se týče toho druhého tématu - transsexuality, myslím, že může být dobré zmapovat třeba s nějakým odborníkem, co byste v tomto ohledu chtěla podniknout dál, jaké další kroky můžete dělat, co chcete či potřebujete udělat nyní a co v budoucnu. Myslím, že je vždycky fajn mít také kamaráda/ku, přátele, někoho, s kým můžete otevřeně probrat vše, co řešíte, taková podpora je moc cenná vlastně ve všem, o čem píšete. Držím Vám palce, HB

Mgr. Šárka Kohoutková
6 názor
Brno

Dobrý den, Přijde mi pochopitelné, že se můžete ztrácet v tom, co cítíte a v tom, co byste chtěl nebo mohl dělat. Už tím, že jste si připustil svoji transsexualitu, jste udělal velký krok na cestě k sobě. Najít cestu, jak teď toto komunikovat směrem k okolnímu světu – ať už rodině nebo potencionální partnerce, pak může být daleko komplikovanější proces, který může zabrat nějaký čas. Pokud se cítíte jako muž a zároveň chcete být takto i vnímán, napadá mě, že můžete začít hledat, jak své mužství dávat najevo i okolí, třeba oblékáním, chováním, atd. Můžete zkusit hledat, kdo jste Vy, a co potřebujete teď od své budoucí partnerky. Možná to bude chtít trochu experimentovat a také odvahu jít do nejistoty, jak na to bude reagovat okolí. Někdy může být jednodušší mít u toho někoho, s kým o tom můžete mluvit a kdo Vám dá podporu, když bude potřeba – ať už to bude někdo blízký nebo psycholog, psychoterapeut.

PhDr. Renata Luxová
5 názor
Kladno

Dobrý den, je to situace, která se stává a není na ní nic špatného. Spíš je jen dobré sama sobě porozumět, utřídit si vše a přijmout to tak, jak to je. Je fajn, pokud máte kolem sebe někoho, s kým vše můžete probrat, kdo Vás pochopí a pomůže. V případě zájmu se na to můžeme podívat společně. Zdraví Vás a drží palce PhDr. Renata Luxová

Michaela Szabó
7 názor
Plzeň

Dobry den, pripojuji se ke kolegum, prozivate narocnou situaci, na kterou je tezke zustat sama, a tezko sama hledat svou cestu, vyhledejte odbornika na transsexualitu, pro zacatek treba anonymni sluzbu linek duvery, muzete zacit se o svych pocitech bavit nahlas. S pozdravem M. Sz.

PhDr. Petr Beroušek
Dětský psycholog, Psycholog, Psychoterapeut
64 názor

Milá K.: je nemálo těch, kteří se hledají a jsou ve své těle nejistí. Ve Vašem věku je to častější, než si myslíte. Tento prožitek většinu těch, které v životě potká, obohatí. Za rozumějícího přístupu psychologa - terapeuta můžete sebe lépe poznat, porozumět si ... a posléze - nalézt zejména pro sebe - tu správnou odpověď. Je to teď na Vás....

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz