Dobrý den, jsem cca 10 dní po prodělání plicní embolie a pneumonii ale nějak tomu všemu nerozumím,

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
jsem cca 10 dní po prodělání plicní embolie a pneumonii ale nějak tomu všemu nerozumím,nikdo mi v nemocnici pořádně nic nevysvětlil. Do nemocnice jsem přišla s šílenou bolestí na hrudníku hrozný kašel s vykašláváním krve horečka zimnice zvracení nemohla jsem dýchat. Udělali mi ekg které lítalo 56-130/min (i dalších několik dní) tak mě ihned odvezli na jip z krve ale embolii vyloučily. Crp 114. Šla jsem na rtg ve zprávě mám napsáno - oboustranně akcentovaná b-v kresba. Potom na echo - vzhledem k potížím, ekg nálezu (při neg. trop.) susp.pericarditis sicca. Po 3 dnech jsem šla na CT plic - abnormalní perfuzní plicní scan, svědčí i pro proběhlou nebo probíhající vs oboustrannou (výrazně více v pravo) plicní embolizaci. Poté opět rtg plic - přetrvává zmnožená bronchovask. kresba. Pak jsem šla na duplex dkk - bez prokázání hluboké žilní trombózy. Poslali mě na x vyšetření již jsem byla na sonu břicha gynekologii a gastru ( vše v pořádku ) na hematologii teprve půjdu ještě mám jít i na kolonoskopii. Brala jsem léky nolpaza amoksiklav biopron magnesium lactici a eliguis ten už beru teď jako jediný na ředění krve. Již 4 rok se léčím s Mrsou v nose a na kůži (několikrát atb, autovakcíny) bezúspěšně. Antikoncepci více jak 4 roky neberu jsem příležitostný kuřák a příležitostně piji alkohol mám 2 děti porody oba vyvolané dlouhé ale bez komplikací je mi 28 let (poslední dva měsíce jsem měla docela fyzickou i psychickou zátěž ... brigáda v hospodě) Moje otázky tedy zní : co mi vlastně tedy vše bylo?? mohla mít mrsa na něco vliv?? z čeho to všechno mohlo nastat? a jak dále postupovat... jak dlouho bych měla mít klidový režim, kdy můžu začít pomalu třeba trochu sportovat, jsou nějaká omezení u léku eliguis? Vlastně mi nikdo nic neřekl ... vím jen to co si vyčtu na internetu a z toho nechci dělat nějaké úsudky. Předem mockrát děkuji alespoň za odpověď na některou z otázek.
Mnoho údajů, bez chronologie- důležité je podezření na embolizaci do pulmonalis, nemusí být nález na cévním. Proč
vysoké CRP- byla provedena kontrolní ?? Eliquis se bere po trombózách nebo embolizaci.- omezení nemá,
Osobně bych vzala kompletní dokumentace a z toho až dělat závěr.
Ládová