Dobry den, jiz od 3 let veku nasi dcery ( ted 6 let) resime opakujici se rymy a záněty středního ucha. Po celou dobu návštěvujeme otorinolaryngologa, ktery jiz nekolikrat doporucil odstraneni nosni mandle. My vsak ze zákroku a pooperačních komplikaci mame obavy. Jelikoz dcera kvůli tomu v současné dobe hodne zameskava ve skole, budeme nelepsici se situaci muset resit. Jako nejšetrnější metodu jsme nasli odstraneni plazmou. Jsme z Karlovych Varu, proto me zajima, jak moc je vhodné vezt dite po narkóze hodinu autem. Dále mame velke obavy z pooperacniho krvaceni, co s ni pak budem doma dělat? Radsi bych byla, kdyby v tuto rizikovou dobu jsme byli nekde pod odbornym dohledem. Jake jsou možnosti nebo jak se toto resi?
A jaky by byl tedy postup, kdybychom se rozhodli a meli doporuceni od naseho otorinolaryngologa?
A jeste se chci zeptat, jestli je nejaky rozdil v kterem rocnim obdobi se zakrok provadi a jak dlouhá je nasledna rekonvalescence doma?
A posledni dotaz se tyka ceny takoveho zakroku. Vzhledem k tomu, ze jsem na materske s druhym rocnim synem potrebuji aspon priblizne vedet, nac se připravit.
Dekuji mnohokrát za odpověď az mozna prehnane ustaranym rodičům.
dle Vašeho sdělení bude na místě adenotomie. Bylo by však vhodné, aby dítě zůstalo v nemocnici přes noc ,do druhého dne , pak již riziko krvácení je minimální.
S pozdravem
MUDr. Pavel Ovísek

Vážená pani,jste první,kdo mě přiměl k odpovědi po internetu,bez vyšetření pacienta na tyto dotazy zásadně neodpovídám.
Nevím,zda si uvědomujete,kolik bolesti muselo vaše dítě za ty tři roky vytrpět a kolik léků mu bylo podáváno.
Odstranění nosní nosní mandle je základním krokem k odstranění potíží.Pooperační krvácení je nejčastější komplikací všech chirurgických výkonů.
Proto je vhodná hospitalisace přes noc po výkonu.
POkud je výkon prováděn v místě bydliště,tak vždy i po propuštění stihnete dojet do nejbližší nemocnice.
Přes mnohé experimenty v technice výkonu,zatím vítězí klasické provedení adenotmie,které je navíc v ceně pojišťovny. Dr.Bláhová
Všechny metody ,které se v současnosti používají jsou
ve výsledcích i komplikacích naprosto srovnatelné.
Je na Vás , kterou metodu si zvolíte.Pokud u Vás zvítězí
klasická cesta, tak za ušetřené peníze jeďte s dítětem
v rámci rekonvalescence na hory.Dr.Moravec