Dobry den, jiz od 3 let veku nasi dcery ( ted 6 let) resime opakujici se rymy a záněty středního uch

3 Počet odpovědí:
Dobry den, jiz od 3 let veku nasi dcery ( ted 6 let) resime opakujici se rymy a záněty středního ucha. Po celou dobu návštěvujeme otorinolaryngologa, ktery jiz nekolikrat doporucil odstraneni nosni mandle. My vsak ze zákroku a pooperačních komplikaci mame obavy. Jelikoz dcera kvůli tomu v současné dobe hodne zameskava ve skole, budeme nelepsici se situaci muset resit. Jako nejšetrnější metodu jsme nasli odstraneni plazmou. Jsme z Karlovych Varu, proto me zajima, jak moc je vhodné vezt dite po narkóze hodinu autem. Dále mame velke obavy z pooperacniho krvaceni, co s ni pak budem doma dělat? Radsi bych byla, kdyby v tuto rizikovou dobu jsme byli nekde pod odbornym dohledem. Jake jsou možnosti nebo jak se toto resi?
A jaky by byl tedy postup, kdybychom se rozhodli a meli doporuceni od naseho otorinolaryngologa?
A jeste se chci zeptat, jestli je nejaky rozdil v kterem rocnim obdobi se zakrok provadi a jak dlouhá je nasledna rekonvalescence doma?
A posledni dotaz se tyka ceny takoveho zakroku. Vzhledem k tomu, ze jsem na materske s druhym rocnim synem potrebuji aspon priblizne vedet, nac se připravit.
Dekuji mnohokrát za odpověď az mozna prehnane ustaranym rodičům.
Dobrý den,
dle Vašeho sdělení bude na místě adenotomie. Bylo by však vhodné, aby dítě zůstalo v nemocnici přes noc ,do druhého dne , pak již riziko krvácení je minimální.
S pozdravem
MUDr. Pavel Ovísek