Dobrý den, je mi 16 let, občas mívám těžké chvíle, bývá mi smutno, do breku, s pocitem znechucení z tohohle světa a dalši negativní myšlenky, chtěl bych vyhledat pomoc, jenže z toho mám celkově strach, klepu se i když tohle píši... Chtěl bych vědět, zda je potřeba nějakého "svolení" od rodiče, zda můžu k psychologovi, nebo je to irelevantní a zda můžu k psychologovi bez toho, aby se to dozvěděl můj rodič, děkuji.
Dobrý den - projděte internet, kdo vše ve vašem okolí nabízí psychologickou pomoc nebo psychoterapii, pro první kontakt můžete zavolat jim nebo napsat email bez vědomí rodičů. Pro dalšít erapeutickou práci bude třeba souhlas zákonného zástupce - jste nezletilá, ALE ZAČÁTEK ZVLÁDNETE SAMA a věci se pohnou.
Hodně síly přeji

Dobrý den, jestli vás trápí negativní myšlenky a stavy o kterých píšete, a pokud se z toho chcete dostat, (změnit to) -Je prvním důležitým krokem k této změně to, co právě jste udělal, uvědomil jste si, že se to děje a rozhodl jste se, že chcete s tím pomoct...ted je před vámi další důležitý krok kontaktovat psychologa. na váš další dotaz zni odpověď: ano, můžete kontaktovat pomoct psychologa a nemáte povinnost to někomu vysvětlovat, nebo informovat o tom.
Dobrý den, rozumím tomu, že se za svůj stav stydíte a nechcete své rodiče o těchto věcech informovat, bohužel v nezletilosti 16 let je souhlas rodiče nutný. Dá se však využít jiné pomoci a to třeba knížky, nebo různé videa, na tyto témata. Jak pracovat s negativními myšlenkami je zrovna téma, které mám zpracované na youtube. Podívejte se :)
Přeji krásný den.
Dobrý den, určitě psychologa vyhledat můžete sama, velmi to doporučuji.Ve Vašich letech na nás začíná svět někdy příliš tlačit, dotýkat se nás...a my to obtížně zvládáme. Přitom kolikrát stačí některým věcem a pocitům lépe porozumět a najednou se již život jeví jinak. Pokud by nebyla problém přímá platba, můžeme se domluvit na konzultaci. Držím palce!
PhDr. R. Luxová
Můžete zkusit pro začátek Linku bezpečí: 116111.