Dobrý den, je mi 15 a začal jsem chodit na střední školu. Cca 2-3 dny jsem z nervozity zvracel. Z

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 15 a začal jsem chodit na střední školu.
Cca 2-3 dny jsem z nervozity zvracel.
Zjisitl jsem, že mám fajn třídu, takže strach ze špatného kolektivu odpadl.
Jenže jak jsem hodně zvracel třeba i po vodě (z té nervozity před prvními dny před školou), tak jsem se začal bát jíst, aby se mi to opět nevrátilo.
Když dělám nějakou aktivitu a nepřemýšlím nad tím, tak i chuť na jídlo mám, jenže jakmile se schyluje k jídlu, tak už začínám přemýšlet nad tím, aby jsem se náhodou nepozvracel atd. (nejhorší jsou rána).
Tak by mě zajimalo, jestli to po pár týdnech odezní, protože se to o dost zlepšilo, i tím, že jsem jedl různé prášky na zklidnění nervů a na žaludeční neurózu, jenže po 1/4 diazepamu jsem byl dost unavený a to nechci, a zároveň chci žít šťastný život bez prášků na psychiku.
Takže od víkendu před prvním dnem na škole se to zlepšilo o hodně, jenže furt to není ono, jindy se raduji z maličkostí, ale teďka jsem často nesvůj.
Jen bych ještě rád podotkl, že už nezvracím, jen mám strach při jídle a často ani chuť na něj nemám.
PS: Rodiče o všem vědí, dělají vše pro to aby mi bylo skvěle a podporují mě!
Děkuji za odpovědi.
Dobrý den. Doporučuji vám začít pracovat se strachy. Strachy jsou ve všem a všude, je to základ všeho a budete se s nimi podotýkát celý život. V dětství nás chrání rodiče, v dospělosti už se musíme sami stavět k věcem čelem. Pokud na vás působí negativně změna tím, že se rozbouří fyzické tělo, uklidnit tělo může jen změna myšlení, ve kterém se strach rodí. Jukněte na knížku, kterou jsem napsala: Už se nechci bát.
Krásný den