Dobrý den je mi 13 let a mám problém a to ten že se vesvem věku ještě stále počurávám hlavně v noci

1 Počet odpovědí:
Dobrý den je mi 13 let a mám problém a to ten že se vesvem věku ještě stále počurávám hlavně v noci i když se mi stávaj občas nehody i během dne a krom toho se mi asi tak poslední měsíc stalo to že jsem se několikrát pokakal. Necítím žádnou nutkavou potřebu jít na záchod vždy pocit že musím jít a než dojdu tak to mám v kalhotách. Máma už mi chce dát pleny doufám že se v me velkosti nevyrábí.
Dobrý den, ahoj.

Chápu, že potíž s počůráváním a pokakáváním není nic příjemného a že by ses toho rád zbavil.
Může to mít více příčin - tělesných i psychických. Nejprve bych doporučila probrat to s dětským lékařem, aby se prošetřilo, zda tam není nějaká tělesná příčina. Problém může souviset i s tím, co člověk ve svém životě zažívá, jaké má pocity anebo s něčím, co je pro něj náročné. U každého to může být trochu jinak, proto na to není jednoduchý recept na řešení. Je proto vhodné si o tom promluvit s dětským psychologem, někdy je přínosné chodit na pravidelné konzultace a tam problém řešit.
O řešení pokakávání je udělaná dobrá knížka "Honzík a neposedné hovínko". Na přechodnou dobu můžou pomoci i plíny, dokud se to nezpraví. Je vhodné ale hledat i možnou příčinu potíží spolu s rodiči.

S pozdravem,
Anna Putnová