Dobrý den, je mi 23let. 5/2019 jsem byla na konizaci CIN II-III. Od 9/2019 beru antikoncepci Lindynette 20. Od te doby co jsem ji začala brát se mi každý měsíc stává, ze mi neudrží cyklus. V prosinci mi chyběly dobrat 4 prášky z platíčka v lednu 8 a teď v únoru mi jich chybí dobrat 11 a už zase špiním a mám křeče v břiše jako při MS. Vždy celé platicko doberu a dělám sedmidenní pauzu, při které mám MS slabší.
Zároveň mám pocit těžkých nohou a v noci se mi stává, ze se probouzím a mám křeče od lýtek až po stehna.
V pondělí 10.2 jsem byla u své gyn která mi předepsala Yadine.
Po přečtení přívalového letáku jsem se ale dozvěděla, ze v Yadine je méně hormonu než v Lindynette. Má tedy prosím smysl začít brát Yadine?
Dekuji za odpověď.
reakce Vašeho těla na antikoncepci je individuální. Zkuste a uvidíte. Někdy je dost těžké najít vhodnou kombinaci.

Špatně čtete příbalový leták. V Yadine je více hormonů (estrogenů) než v Lindinette, takže může lépe držet cyklus. Kromě toho druhá složka AK (zde drospirenon, v Lindynette je to gestoden) se liší, takže může jinak působit na sliznici. AK se někdy musí zkoušet, než se najde ta pravá. S vaší konizací to nejspíš nemá co dělat.
Souhlasím s předchozími, myslím, že byste měla věnovat pozornost i Vašim pocitům těžkých nohoui a oznámit do Vašemu gynekologovi, mohly by tro být první příznaky žilních komplikací., Doporučil bych hematologické nebo genetické vyšetření k vyloučení trombofilních mutací. S konizací to by to nemělo mít souvislost.
Antikoncepce je individuálně vnímána každá je účinná jen se musi dodržet uzivani , nutne je ale myslet na komplikace pri ni a tou jsou napr žilní insuficience apod takze poradit se s gynekologem pripadne praktickým lekarem a nechat udelat minimalne sono zimního systemu dolních končetin muze bytproblem i v tom ze mate nejakou trombogenni mutaci - takze myslet i na toto- tam je nutne se objednat na vysetreni na hematologii
Drzim palce- pekny den
MUDr Ludek Fiala PhD MBA