Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat když mám doporučení k vyšetření k Vám od obvodního lékaře h

chtěla jsem se prosím zeptat když mám doporučení k vyšetření k Vám od obvodního lékaře hradím konzultační hodinu pacient nebo pojištovna?
Děkuji za odpověd Marcela.
Dobrý den, pokud máte doporučení k psychiatrickému vyšetření a máte pojišťovnu VZP nebo Zam.pojišťovnu Škoda pak je toto vyšetření hrazeno z prostředků pojišťoven. ostatní pojišťovny se mnou bohužel smlouvu neuzavřely. Takové případy řešíme tak, že si pacient najde smluvního lékaře jinde nebo si vyšetření sám uhradí. S pozdravem Kristýna Drozdová

Pacient. Nemám smlouvu s pojišťovnou.
Pěkný den! V Oblastní nemocnici Kladno hradí vyšetření plně pojišťovna.
S pozdravem Miroslav Šubrt

bohužel nepracuji na zdravotní pojišťovnu a konzultace klienti hradí přímo cash nebo převodem na bankovní účet. Nabízím ale rychlejší objednací lhůty.

Přeji pohodové dny,

Stanislava Ševčíková
Dobrý den paní Marcelo,

děkuju Vám za dobrou otázku. Když máte doporučení od obvodního lékaře, konzultaci neplatíte u psychologů, kteří mají smlouvy se zdravotními pojišťovnami (např.je můžete najít na stránkách fakultní nemocnice Olomouc, oddělení klinické psychologie)
Já pracuji jako soukromý psycholog a psychoterapeut, nemám smlouvu s žádnou pojišťovnou, takže u mě doporučení neplatí. Lidi, kteří se rozhodnou pracovat se mnou, mě platí za každou hodinu práce v plné výši sami.
Pracuju takto proto, že nechci o svých klientech psát jakékoliv údaje do veřejného systému zdravotnictví a protože pracuju s lidmi, kteří nechtějí, aby o nich byly v systému zdravotnictví údaje o jejich psychickém stavu. Tyto údaje se uchovávají 99 let a to mi osobně vadí.
Další důležitou věcí je, že jsem schopna se s klienty dohodnout na termínu schůzky během 2-3 týdnů, což je pro člověka, který se cítí špatně, velmi důležité. Objednací doby u psychologů "na pojišťovnu" jsou 3-4 měsíce.
Je velká výhoda, že si můžete zvolit, jestli využijete tzv. státní cestu (zadarmo pro Vás) nebo soukromou (za Vaše peníze, ale soukromě).

Přeju Vám, ať vyberete tu nejlepší možnost pro Vás a najdete psychologa, který vám bude "sedět" jako člověk, protože to je podle mě nejdůležitější.
Když se mě budete chtít třeba na něco zeptat, můžete napsat mail, ráda Vám odpovím a pomůžu.

Přeju Vám krásný nový rok 2018, Naďa Skyvová