Dobrý Den, a předem se omlouvám za nestručnost. Zhruba rok zpátky jsem byl vyšetřován Psychiatrem a

3 Počet odpovědí:
Dobrý Den, a předem se omlouvám za nestručnost. Zhruba rok zpátky jsem byl vyšetřován Psychiatrem a zjistil mi OCD (OKP - obsedatně kompulzivní poruchu, panickou ataku) poté jsem léčbu ukončil z osobních důvodů a s doměnkou, že se snad vyléčím sám. Psychiatr mi předepsal prášky ale těch jsem zbavil neboť jsem s nimi nebyl spokojen. Co se týče mé poruchy spočívá v tom, že mi děla obrovský problém denní úkony, nad kterými se běžný člověk ani nepozastaví. Např.: Zvednutí tužky, pokud jí nezvednu s určitým a pozitivním pocitem, musím ji položit zpátky kde byla a poté jí opět zvednout. Tohle se klidně opakuje 2x až klidně 6x dokud si nenaštvu a neřeknu si to, co dělám je hloupost. Dále si myslím, že stanu někým jiným. Uvedu příklad. Na základní škole jsem měl starší přítelkyni, která se bavila s mnohem staršími lidmi. Abych to zkrátil jeden z nich jí chtěl a mě vyhrožoval takovým způsobem, že jsem onemocněl ze strachu. Měl jsem teploty, doktoři nevěděli proč apod. Stres, strach a kdo ví co ještě. A tehdy jsem dostával tiky, myslel si, že se stanu ním a zkrátka jsem ho měl tak moc často v hlavě ze strachu jak mi něco udělá Atd. Začal jsem si myslet, že v podstatě žiju jeho život, dostanu jeho osobnost. Pocit se prohluboval až jsem se jednou přistihl jak koukám do zrcadla s tím že už to nejsem já ale on. Takhle to pokračovalo i jinými lidmi podobného rázu. Na škole byli hloupí lidé, feťáci a pododobně a já měl vždy problém, že budu jako oni a stanu se jimi. Mám to doteď a upřímně mi to nedělá vůbec dobře. Chci žít svůj život a mít vlastní věci. Pokud se například “špatně” obleču nebo sáhnu na věc a “neopravím” to svým rituálem tak v mé mysli se ta věc nespraví a já si myslím že pokud ji použiju budu jiný člověk. Mohl bych to tady rozvést mnohem déle ale pravidla říkají byt stručný tak se ještě jednou omlouvám. Moje otázka ale zní zda nevíte o jakou nemoc se jedná abych to mohl řešit. Moc děkuji za odpovědi.
Dopuručuji vyhledat odborníka a dát si postupně svůj život, zejména ten vnitřní, do pořádku. Jedná se nejspíče o kombinaci OKP, úukostné poruchy a zejména o nižší sebevědomí...Pak nás, zdá se, život vláčí tam a zpátky, ale být to tak určitě nemusí. Držím palce!